Według kilkunastu generalnych menadżerów, którzy konsultowali się ze swoimi trenerami od przygotowania fizycznego, zawodnicy nie mogą po zaledwie dwóch tygodniach przygotowań wrócić do ligowej rywalizacji. To stawia przed ligą bardzo poważny problem. 


To będzie prawdziwy chaos, jeśli na dwa tygodnie przed restartem poprosisz nas, byśmy w te dwa tygodnie się przygotowali – mówi jeden z generalnych menadżerów. Dotąd właśnie tak liga planowała to zrobić. Przerwa trwa już cztery tygodnie. Bardzo trudno utrzymać wysoką formę, nawet jeśli codziennie podążasz za treningową rutyną. Problem jednak polega na tym, że np. Giannis Antetokounmpo przez dwa miesiące może nie dotknąć piłki do kosza.

Dlatego zespoły w rozmowie z ligą upierają się, że jeśli ma nastąpić powrót do grania w tym sezonie, to zespoły będą potrzebować około miesiąca na odpowiednie przygotowanie zawodników. – Nikt obecnie nie trenuje tak, jak powinien, więc pewnie wszyscy na starcie będą bez formy. […] Osobiście nie wiem, jak wyczarujemy ten miesiąc – słyszymy od jednego z generalnych menadżerów. Jednak żeby zabezpieczyć graczy przed kontuzją, miesiąc przygotowań to minimum, jakie liga musi zagwarantować.

To rzecz jasna bardzo dużo czasu biorąc pod uwagę obecną sytuację. Idealne rozwiązanie w takim wypadku to poświęcenie na obóz całego czerwca, a od lipca ruszenie ze skróconym sezonem regularnym i skondensowanymi play-offami, bo chyba już nikt nie wyobraża sobie, że walka w każdej serii będzie toczyć się do czterech zwycięstw, na to zwyczajnie nie będzie czasu. Trenerzy martwią się, że NBA po przerwie może chcieć od razu przystąpić do play-offów.

Poziom gry w fazie posezonowej jest znacząco wyższy, bowiem drużyny w walce o mistrzostwo wspinają się na wyżyny swoich możliwości, a to oznacza przeciążenie organizmu. Bez jego odpowiedniego przygotowania, może się to w wielu przypadkach skończyć tragicznie. Jeszcze nigdy tak ogromnym wyzwaniem nie było zarządzanie zdrowiem zawodników. Niektórzy trenują w swoich domach, a inni w apartamencie, mając w pokoju obok rodziców. Im dłuższa jest przerwa od gry, tym więcej czasu będzie potrzeba na odzyskanie formy.

Wybrałem 10 najlepszych produktów z promocji Nike!

Kosz w TV (12.04 – 18.04)Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MainEvent
MainEvent
12 kwietnia 2020 11:58

Skrócenie fazy playoff i rozpoczęcie od niej też jest pomysłem na zasadzie chybił – trafił. Zespoły nawet nie będą miały jak wejść do rytmu meczowego, a odpaść w takiej średnio przygotowanej serii będzie niezwykle łatwo. Nie mówiąc już o tym, że szybko mogą pojawić się kontuje, zanim ciało przywyknie do dużych obciążeń.

Krzysiek Wo....
Krzysiek Wo....
12 kwietnia 2020 15:02

Lennox Lewis powiedział kiedyś -”Jeśli twoje ciało doznaje kontuzji i nie możesz dokończyć rywalizacji,to znaczy że nie zasługujesz by być mistrzem” …coś jest w tych słowach , a ja jestem za tym by jednak grali ,nawet nieprzygotowani na 100%

Pat
Pat
14 kwietnia 2020 13:59
Odpowiedz  Krzysiek Wo....

Granie bez publiki i na sile jest pozbawione sensu.

Magic
Magic
12 kwietnia 2020 19:28

Napewno Giannis gra tylko na gitarze i nie miał i nie będzie miał piłki w rękach w czasie przerwy. bzdury. No, że była informacja, że nie ma kosza w domu to znaczy, że nie może ćwiczyć kozła?

Baba Wanga
13 kwietnia 2020 03:52
Odpowiedz  Magic

Ćwiczył kozła zapinając go od tyłu i kazał Kozłowi brac do papury Giannis
Miasta składają propozycje rozegrania play-offów. Ponoć nie Las Vegas a Sosnowiec będzie miastem gdzie rozpocznie się faza playoffs
Arena Center Sosnowiec
Zagranica

Baba Wanga
13 kwietnia 2020 08:14

Harden w wolnym czasie gra na 2k20 Ps4 a w przerwach między kwartami zazera się bombonami i sliokiem z kremem nutelki
Nene opowiadał nie raz że Harden miał wymazana brodę z kremu nuggatowego na ch.. Uje.

SceptoFan
13 kwietnia 2020 08:59

Podoba mi się, że Bronek nosi damską koszulkę. Skąd on wytrzasnął taki rozmiar…?

Chlebek
Chlebek
13 kwietnia 2020 12:02

dokończenie tego sezonu będzie totalnym idiotyzmem. Mistrz z tego sezonu będzie traktowany z przymrużeniem oka.

Kamilbolt
Kamilbolt
13 kwietnia 2020 20:17
Odpowiedz  Chlebek

Twój ulubieniec Anthony Davis też? ;-))