NBA: Za ten faul Rondo wyleciał z boiska

0
2799

Los Angeles Lakers wygrali po dogrywce z Charlotte Hornets 126:123. Na początku czwartej kwarty Rajon Rondo uderzył w głowę Terry’ego Roziera. Sędziowie uznali, że ten faul zasługuje na „flagrant 2” i wyrzucili rozgrywającego Lakers z boiska.

Los Angeles Lakers – Charlotte Hornets 126:123 OT

• Russell Westbrook zanotował triple-double (17 punktów, 14 asyst, 12 zbiórek), Anthony Davis rzucił 32 punkty i zebrał z tablic 12 piłek, a Carmelo Anthony dodał z ławki 29 oczek. Lakers, mimo prowadzenia na początku czwartej kwarty, nie zdołali utrzymać prowadzenia do końca, a Hornets doprowadzili ostatecznie do dogrywki, w której już jednak lepsi okazali się Jeziorowcy. Dla Westbrooka to 185. triple-double w karierze.
  • Davis sześć punktów trafił w dogrywce i był kluczowym graczem Lakers w tym momencie gry. Dla Jeziorowców to pierwsza wygrana w czterech meczach, w jakich dotychczas nie zagrał LeBron James. Starcie z Hornets było trzecim kolejnym, które opuścił James, zmagający się z urazem mięśni brzucha.
  • Dla Hornets 29 punktów zdobył Terry Rozier, a LaMelo Ball skończył swój występ z triple-double (25 punktów, 15 zbiórek, 11 asyst). Gordon Hayward dodał 21 punktów i sześć zbiórek. Każdy ze starterów Hornets zdobył przynajmniej 13 punktów. Zabrakło wsparcia z ławki, która dodała do dorobku drużyny zaledwie 16 oczek. Rozier miał szansę na oprowadzenie do drugiej dogrywki, ale jego próba została częściowo zablokowana przed Davisa. Kilka sekund później pudło zanotował także Cody Martin.