W Filadelfii rozpętała się prawdziwa burza po oświadczeniu właściciela 76ers – Josha Harrisa. Ten w trosce o biznes chciał zmniejszyć wynagrodzenie pracowników o 20%. Zrobił to jednak bez konsultacji z członkami zarządu, którzy słusznie się za to wściekli.


NBA nie gra, liga traci kolejne miliony, których może zwyczajnie nie odzyskać. Drużyny starają się więc zadbać o swoje finanse i wkrótce zostaną zmuszone do drastycznych kroków. Jako pierwszy chciała taki wykonać dwójka właścicieli Philadelphii 76ers – Josh Harris oraz David Blitzer. Ich propozycja dotyczyła obcięcia wynagrodzenia pracowników zespołu o około 20%. Wystosowali w tej sprawie specjalne oświadczenie. Szybko się okazało, że strzelają sobie w stopę…

Po rozmowie z pozostałymi członkami zarządu oraz zawodnikami drużyny, Harris i Blitzer wycofali się z tej decyzji i postanowili utrzymać stuprocentowe wynagrodzenie dla pracowników. Joel Embiid na całe zamieszanie zareagował przekazaniem na rzecz pracowników i walki z koronawirusem 500 tys. dolarów. Niezwykły gest od lidera drużyny i jednego z najlepszych wysokich w lidze.

Przykład Sixers stanowi podpowiedź dla pozostałych drużyn NBA, które planują bądź planowały podobne decyzje. Zanim zarząd zdecyduje się na tak drastyczne kroki jak obcinanie wynagrodzeń ludzi niekoniecznie będących na pierwszym planie, musi przedyskutować tę kwestię z tymi, którzy zarabiają najwięcej. W przypadku koszykarzy Sixers okazało się, że ci są gotowi przeznaczyć część swojego wynagrodzenia, by ci, którzy zarabiają znacząco mniej, nie byli narażeni na jakikolwiek brak płynności finansowej.

Michael Rubin – częściowy właściciel Sixers, był rzekomo wściekły na Harrisa i Blitzera, że podjęli decyzję bez konsultacji z zarządem. Zdecydował się samemu wesprzeć pracowników, więc ci mogą być zarówno jemu, jak i Embiidowi niezwykle wdzięczni za poczynione na ich rzecz poświęcenie. PR-owo jednak Sixers bez wątpienia ucierpieli. Z tego właśnie powodu inne ekipy zapewne spróbują ten temat załatwić zupełnie inaczej. Panowie z Philly za całe zamieszanie przeprosili.

Historia NBA: Zobacz NBA Action sprzed 25 lat!

Tylko przez 3 dni! Wyprzedaż w oficjalnym sklepie Nike! Zniżka do 55%!Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ender
Ender
26 marca 2020 10:00

Niezwykły gest lidera drużyny?
Cała sytuacja trwa od 2 tygodni. Większość zawodników już taki gest wykonała z własnej i nie przymuszonej woli a Embiid zareagował dopiero jak się coś wydarzyło w jego ekipie…
To jest ten niezwykły gest?