Pamiętacie? Niektórzy byli po wszystkim wściekli na Devina Bookera za sposób, w jaki to zrobił. Młody lider Phoenix Suns wiedział, że jest na drodze do historycznego wyniku, więc postanowił nacisnąć pedał gazu aż do samej podłogi. Zespół robi wszystko, by mu w tym pomóc.


Wówczas Devin Booker dołączył do naprawdę zacnego grona. Poza nim tylko kilku graczy w historii ligi zdobyło w jednym meczu 70 punktów – Wilt Chamberlain, David Robinson, David Thompson, Elgin Baylor oraz Kobe Bryant. „Ofiarą” gwiazdy Phoenix Suns byli Boston Celtics. Booker zanotował 21/40 z gry, 4/11 za trzy i 24/26 z linii rzutów wolnych. W 45 minut dołożył jeszcze 8 zbiórek i 6 asyst, była to więc doprawdy imponująca linijka.

Jednak w samej końcówce Suns poprosili o dwie przerwy na żądanie. Przegrywali z Celtics dwoma cyframi, więc nie było możliwości, by straty odrobili. Zależało im jednak na tym, by Booker zapisał na swoje konto historyczny wynik. Devin swój dorobek mógł jeszcze poprawić, ale w samej końcówce spudłował dwa rzuty. To był słaby sezon dla Suns, więc zespół szukał jakiejkolwiek okazji, by czerpać z niego satysfakcję.

To było dziwne, nigdy wcześniej nie widziałem takiej pogoni za liczbami. Tak już jest – mówił po wszystkim Isaiah Thomas. Nikt w historii nie zdobył tylu punktów przeciwko Celtics. W 1959 roku 64 oczka zapisał Elgin Baylor, ale nawet to udało się Bookerowi przebić. Miał wówczas 20 lat – jest najmłodszym graczem z grona koszykarzy, którzy osiągnęli minimum 60 oczek w meczu NBA. Koniec końców Suns przegrali tamten mecz różnicą 26 punktów.

NBA: Sixers chcieli obciąć pensje pracowników. Szybko pożałowali…


Tylko przez 3 dni! Wyprzedaż w oficjalnym sklepie Nike! Zniżka do 55%!

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Filip
Filip
25 marca 2020 18:20

Statsiarz.

pawel
pawel
25 marca 2020 19:42

I to jest odpowiedź ile obecnie znaczą statystki ,Devin jest dobrym zawodnikiem i to nie atak na niego ,to bardziej atak na ligę obecnie i porównywanie statystyk pod kątem wielkości poszczególnych zawodników. Znaczenie ma raczej kto w kluczowych momentach staje na wysokości zadania i daje radę a kto mięknie .

Norbert
Norbert
25 marca 2020 21:18

W sumie statystycznie licząc jakby przegrali mecz -52pkt to rzuciłby 140 :]

Kozak⛹️

Kuba
Kuba
25 marca 2020 22:01

Świetny zawodnik. Jemu i PHX życzę jak najlepiej.

Przemek
Przemek
27 marca 2020 13:04

Mały błąd na końcu artykułu: Suns przegrali 120:130, więc to było 10 punktów różnicy, a nie 26 😉