O dwa zwycięstwa od mistrzostwa byli w poprzednim sezonie zawodnicy Boston Celtics. Teraz wzmocnieni letnimi transferami otworzą kolejne rozgrywki jako jeden z głównych faworytów do tytułu. Pewny swego jest więc Wyc Grousbeck, a więc właściciel bostońskiego klubu. W jednym z wywiadów mówił nie tylko o szansach zespołu na mistrzostwo, ale też mógł wysłać jasny sygnał do kibiców Celtics w sprawie ewentualnego transferu Kevina Duranta.

Po letnich ruchach to Boston Celtics są dziś według wielu bukmacherów jednym z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa w przyszłym sezonie NBA. Z taką ocenę zgadza się m.in. właściciel klubu Wyc Grousbeck, który w wywiadzie dla kanału WBZ stwierdził, że Celtowie jak najbardziej mają szansę zdobyć tytuł. Powołał się na słowa dwóch nowych nabytków Bostonu, a więc Malcolma Brogdona oraz Danilo Gallinariego. – Zawodnicy aż płoną z pożądania, by tego dokonać – stwierdził nawet Grousbeck.

Brogdon i Gallinari to dwa poważne wzmocnienia w rotacji trenera Ime Udoki, który ma teraz do dyspozycji jeden z najgłębszych składów w całej lidze. Wszak żaden z zawodników trzonu zespołu nie odszedł z Bostonu tego lata, a Brogdona udało się pozyskać w miarę tanio, oddając w zamian m.in. Daniela Theisa oraz Aarona Nesmitha, którzy w poprzednich rozgrywkach i tak nie odgrywali większej roli. Celtics chcą w ten sposób wywalczyć wreszcie mistrzostwo, a w tym celu właściciele zgodzili się na zapłatę podatku.

Grousbeck od lat zresztą zapewniał kibiców, że jeśli drużyna będzie wystarczająco mocna, aby bić się co rok o tytuł, to grupa właścicieli z chęcią wyłoży na stół dodatkowe pieniądze. A co z ewentualnym pozyskaniem Kevina Duranta? Bezpośrednio w tej kwestii Grousbeck głosu nie zabrał, ale mrugnął okiem do tych kibiców Celtics, którzy KD w drużynie nie chcą. – Uważamy, że nasz skład w tej chwili ma wielką szansę na walkę o mistrzostwo. Ime, Brad Stevens, ja – wszystkim nam bardzo podoba się nasz zespół – oznajmił.

W ten sposób Grousbeck raczej dał do zrozumienia, że Celtics spróbują powalczyć o mistrzostwo w przyszłym sezonie w obecnym kształcie, tak więc transfer Duranta do Beantown pozostaje mało prawdopodobną opcją. Kilka tygodni temu głośno było o rozmowach na linii Nets-Celtics. Wtedy paść miały nawet konkretne oferty, choć nie do końca wiadomo, kto i czego żądał. Fakty są jednak takie, że porozumienia w tej sprawie nie osiągnięto, a Celtowie nawet bez KD będą w nadchodzących rozgrywkach faworytem do tytułu.

KONKURS!

Zapraszamy do oglądania podcastu PROBASKET w środę 17 sierpnia o godz. 21:00 na YouTube. W trakcie nagrania zorganizowane będą konkursy, w których do wygrania będą książki wydawnictwa SQN.

Zwycięzcy będą mogli wybierać spośród książek o Dream Teamie i Kevinie Garnecie. Do wygrania będzie też książka „Oglądaj koszykówkę jak geniusz” oraz „Album 75 lat NBA”.

Oglądaj w środę podcast od godz. 21:00, a tak wszystkiego się dowiesz!
3 KOMENTARZE

  1. Wreszcie wsparto moja wiarę w to, że była to tylko zagrywka którejś ze stron. Komuś udała się rzadka sztuka, czyli wpuszczenie Wojnarowskiego w maliny. Sprawa nie jest w 100% przesądzona, ale i tak ocieram pot z zafrasowanego czoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj