Powoli znamy coraz więcej szczegółów związanych z kalendarzem na przyszły sezon. W sobotę okazało się, kto i kiedy zagra w pierwszym meczu rozgrywek. Już za nieco ponad dwa miesiące, a dokładnie mówiąc 18 października, drużyna Golden State Warriors podejmie Los Angeles Lakers. A wcześniej odbierze oczywiście mistrzowskie pierścienie.

Przed nami kolejna odsłona pojedynku między Los Angeles Lakers a Golden State Warriors. W ostatnich latach obie drużyny miały swoje wzloty i upadki, lecz bezpośrednie starcia między tymi zespołami niemal zawsze były gwarancją wielkich emocji. NBA liczy, że tak samo będzie w październiku, kiedy to Lakers i Warriors zagrają w pierwszym meczu sezonu 2022/23.

Spotkanie to będzie oczywiście transmitowane w jednej z telewizji ogólnokrajowych, a towarzyszyć mu będzie wielka pompa związana ze startem nowych rozgrywek. Przy okazji pierwszego meczu zawodnicy Warriors odbiorą też mistrzowskie pierścienie za zwycięstwo w tegorocznym wielkim finale przeciwko Boston Celtics. Koszykarskie święto mistrzom postara się popsuć LeBron James.

Liga doskonale zdaje sobie sprawę, że James oraz Stephen Curry przyciągną przed ekrany tłumy kibiców, dlatego też zdecydowała się w ten właśnie sposób otworzyć sezon. Otwartą kwestią pozostaje to, w jakim składzie Lakers przystąpią do tego meczu i czy zagra choćby Russell Westbrook, który być może zostanie przez kalifornijską ekipę wytransferowany jeszcze przed startem sezonu.

Na razie nie są znane kolejne szczegóły dot. terminarza, choć z medialnych przecieków wynika, że Lakers muszą sobie też zarezerwować termin na święta Bożego Narodzenia, kiedy to mają zmierzyć się z Dallas Mavericks pod przewodnictwem Luki Doncica. Więcej informacji w sprawie kalendarza na przyszły sezon powinniśmy poznać w nadchodzących dniach.
1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj