Advertisement

Miami Heat kontynuują trend z ostatnich dni. Po wielkich kontraktach Mitchella i Tatuma imponującą umowę podpisał również Bam Adebayo. Za kolejne pięć lat gry na Florydzie środkowy Heat zainkasuje 163 miliony dolarów.


O wielkim kontrakcie Bama poinformował Shams Charania z The Athletic, dodając przy tym, że kwota kontraktu może ulec zmianie. Jeśli Adebayo trafi do All-NBA Team, wygra MVP lub DPOY wówczas umowa wzrośnie do nawet 196 milionów dolarów.

W kontekście Adebayo rozpatrywane były różne scenariusze. Plotki niosły, że Heat zamierzają przedłużyć umowę ze środkowym tylko na rok. Zyskana w ten sposób elastyczność w salary pozwoliłaby zawalczyć o Giannisa w kolejnym roku. Ten scenariusz jednak się nie spełnił. Heat postanowili nie czekać na ruch Antetokounmpo i już teraz podpisali długoterminową umowę z Adebayo.

Media od dłuższego czasu donosiły, że w przypadku, gdyby „Greek Freek” nie podpisał w tym roku supermaxa z Milwaukee Bucks, to wówczas Miami miało w następnym roku mocno zawalczyć o kontrakt z Grekiem. Brian Windhorst z ESPN informował nawet, że również Adebayo swoją decyzję uzależnia od ewentualnych ruchów Giannisa. Zarząd Miami rozwiał wszelkie spekulacje i nie bacząc na ruch Giannisa, postanowili zabezpieczyć długoletnią umowę z Adebayo.

Pat Riley postanowił działać już teraz, gdyż do obozu Heat zaczęły docierać informacje o tym, iż Antetokounmpo decyzję o ewentualnym kontrakcie z Bucks ma podjąć dopiero 21 grudnia, dzień przed rozpoczęciem sezonu. Włodarze ekipy z Florydy nie mogli pozwolić sobie na takie ryzyko. Decyzję o umowie Bama musieli podjąć wcześniej.

Gdyby Miami nie przedłużyło kontraktu Adebayo już teraz, w przyszłym roku stałby się ograniczonym wolnym agentem. Miami wciąż mogłoby wyrównać każdą zaproponowaną przez inne kluby ofertę, jednak taka sytuacja postawiłaby drużynę w trudnej sytuacji finansowej. Zarząd Heat uznał najwidoczniej, że świetnie rozwijający się Adebayo na dłuższy kontrakt po prostu zasłużył.

Doskonała forma wychowanka Kentucky była jednym z głównych powodów sukcesu Miami w ubiegłym sezonie. Adebayo notował statystyki na poziomie 15,9 punktów, 10,2 zbiórek, 5,1 asyst, 1,3 bloków i 1,1 przechwytów na mecz. Dzięki imponującej postawie zagrał w Meczu Gwiazd i trafił do drugiej drużyny All-Defense.

Adebayo to w tej chwili fundament Miami. Klub postanowił budować na nim i wielki kontrakt jest tego potwierdzeniem. Czy zatem temat Antetokounmpo został definitywnie zamknięty? Czy następstwem kontraktu Adebayo będzie supermax Giannisa w Bucks?


Advertisement

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments