Russell Westbrook jest bez wątpienia jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w lidze. Tym razem jednak rozgrywający Oklahomy City Thunder został zaczepiony przez dwójkę kibiców Utah Jazz. Zawodnik dał się mimo wszystko sprowokować i skierował w stronę fanów kilka niestosownych komentarzy. 


Od lat Russell Westbrook i kibice Utah Jazz nie mają po drodze. Kolejny incydent miał miejsce przy okazji ostatniego meczu wygranego przez OKC, gdy dwóch fanów postanowiło wdać się z Westbrookiem w pyskówkę. Ten w odpowiedzi stwierdził: „Dopier**** Ci. Tobie i twojej żonie.” Wyjątkowo niefortunny dobór słów Westbrooka, za który może zostać przez ligę ukarany.

Młody kibic i jego żona zaczepili mnie mówiąc, że mam kleknąć na kolana, jak robię to zazwyczaj – tłumaczy Russell. – Według mnie to brak szacunku, to bardzo nieodpowiednie i rasistowskie – dodał. Kibic z kolei stwierdził, że powiedział jedynie, iż West ma usiąść i ochłonąć. Zapewne nigdy nie dowiemy się, jak było naprawdę. Niemniej całe zamieszanie jest bardzo niepokojące, zwłaszcza dla wizerunku ligi.

Tutaj w Utah wielu kibiców obraża zawodników gości. Brak jakiegokolwiek szacunku. Mówią o twojej rodzinie, o twoich dzieciach. Musimy zająć się tym tematem. Kibice nie mogą przychodzić na mecz i mówić, co im się podoba. Gdybym przechadzał się ulicą, to nie podbiegliby do mnie i nie zaczęli obrażać – dodaje Westbrook. W ostatnim czasie problem konfrontacji zawodników z kibicami narastał, więc powinniśmy spodziewać się reakcji ze strony NBA.

NBA: Czy Satoransky zostanie w lidze?


Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.


BANNER I TEKST:

Czy wiesz, że na stronie PZBUK możesz oglądać mecze NBA NA ŻYWO?

Dostęp do transmisji meczów NBA na stronie PZBUK ma każdy zarejestrowany użytkownik, który ma minimum złotówkę na koncie gracza. Transmisje są dostępne zarówno w przeglądarce na komputerach, jak i w telefonach komórkowych. Mecze NBA są z oryginalnym amerykańskim komentarzem – zdarza się, że mecz jest bez komentarza.

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości strony PZBUK, to zwróć uwagę na specjalną ofertę powitalną.

Jeśli postawisz swój pierwszy zakład za minimum 50zł i po kursie 1,8 lub większym, to niezależnie od tego czy ten zakład wygra czy przegra, przy kolejnym logowaniu dostaniesz od PZBUK dodatkowy darmowy zakład o wartości 50zł – do wykorzystania oczywiście w serwisie PZBUK.

Co ciekawe PZBUK jako jedyny bukmacher na rynku nie ma warunków obrotu dla darmowego zakładu. Czyli, jeśli zagrasz za minimum 50zł po kursie co najmniej 1,8, to przy kolejnym logowaniu otrzymasz darmowy zakład 50zł – wszystkie wygrane z niego możesz od razu wypłacić na konto lub grać dalej, to będzie Twoja decyzja.

Aby korzystać ze strony PZBUK należy mieć skończone 18 lat.


Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
icenumerocinq
icenumerocinq
12 marca 2019 12:10

Russ próbuje wychowywać kibiców, najpierw tego dzieciaka, teraz jakąś parkę. Nie podoba mi się tylko to, że powiedział, że dop1erdoli jego żonie. Bardziej pasowałoby, że ją wyp1erdoli. Albo np., że Twoja żona może klęknąć przede mną. Trochę więcej polotu.

Tytus
Tytus
12 marca 2019 15:00
Odpowiedz  icenumerocinq

hahahaha. Żeś dał do pieca. Dobre. 🙂

Nore
Nore
12 marca 2019 21:14
Odpowiedz  Tytus

Hahah no twój poziom inteligencji Tytus.Bardzo mądry post icenume-debil

Jehowy
Jehowy
12 marca 2019 12:38

I już murzyn musiał wyjechać o czymś rasistowskim. Jak to mnie u nich wkur…ia.

Mike
Mike
12 marca 2019 13:46
Odpowiedz  Jehowy

Taa…rasiści z Utah.
Na pewno powiedzieli tak, bo jest murz….wróć Afroamerykaninem.

Iwona
Iwona
12 marca 2019 21:23
Odpowiedz  Mike

W Utah ojczyźnie mormonów – a jakże…

Kuba
Kuba
12 marca 2019 14:32

I bardzo dobrze że odpowiedział.Są kozaki na trybunach a gdyby przyszło co do czego to prosiliby o selfie i przybicie piątki

Ruspect
Ruspect
12 marca 2019 18:37

Brawo Wes.Ja to bym chyba użył pięści.Jak padły ze strony Weztbrooka takie słowa to wyobrażam sobie co musieli do niego powiedzieć.Taaa napewno żeby usiadł i ochłonął.W to to nawet dziecko nie uwierzy

Pacers
Pacers
12 marca 2019 21:12

Pomijając fakt czy się Westbrooka lubi czy nie(bo nie o tym artykuł),to ma w 100% rację.Uważam,że bez powodu nie wyzwał kibiców.Ale chamy są wszędzie

Neutralny
Neutralny
12 marca 2019 22:29

Liga wydała oświadczenie w związku z ów fanem, został permanentnie „zbanowany” na mecze w związku z rasistowskimi tekstami w kierunku Westa. Prześledzili nagrania z tego momentu. To dla wszystkich, którzy uważali, że „murzyn” chciał się obronić tylko rasizmem. Życzę wam Dobrej nocy. Nie pozdrawiam

Michał
Michał
12 marca 2019 23:43
Odpowiedz  Neutralny

A co ten fan dokładnie powiedział? Sam Russ mówił, że w jego stronę padło „get down on your knees like you’re used to”…Pomijając fakt, że tekst w sposób oczywisty jest chamski, ale gdzie jest tu element rasistowski? Może to być np.interpretacja, że zawsze w Utah przegrywacie (ostatnie PO?), potocznie mówiąc wyjeżdżacie „na tarczy”(na kolanach).