All-Star Game 2021 nie odbędzie się w planowanym terminie. Takie informacje płyną ze Stanów Zjednoczonych, gdzie plany największych wydarzeń sportowych nadal krzyżuje pandemia.

W poniedziałek pełną parą wystartowała faza play-off, lecz NBA zajmuje się nie tylko tym, co dzieje się tu i teraz. Bardzo istotną kwestią pozostaje organizacja przyszłego sezonu i już wiadomo, że będzie to kolejne trudne wyzwanie. Liga nadal nie wie do końca, kiedy rozgrywki 2020/21 rzeczywiście będą mogły się odbyć. W związku z tym podjęta została decyzja, że All-Star Weekend 2021 zaplanowany pierwotnie na 12-14 lutego 2021 roku został przesunięty.

NBA poinformowała już więc m.in. swoich partnerów hotelowych, że weekend nie odbędzie się tak jak początkowo planowano. To spory cios dla Indianapolis, które miało gościć największe gwiazdy NBA po raz pierwszy od 1985 roku. Z drugiej jednak strony, jest to zrozumiała decyzja, biorąc pod uwagę fakt, że All-Star Weekend to przede wszystkim wielkie święto dla kibiców, a jeśli miałoby ich zabraknąć to całe to wydarzenie mocno straci na swojej otoczce.

W tej chwili nie wiadomo jednak, czy w lutym w Stanach Zjednoczonych możliwe będzie w ogóle organizowanie tego typu wydarzeń. NBA nie chce więc robić nikomu nadziei i na razie termin weekendu został przesunięty. Na kiedy? To też trudno stwierdzić. Warto dodać, że liga już wcześniej przyznała organizację Weekendu Gwiazd w kolejnych latach takim miastom jak Cleveland (w 2022 roku) oraz Salt Lake City (w 2023). Przyszłoroczna impreza ma być 70. takim wydarzeniem w historii NBA.

Follow @PROBASKET

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj