Boston Celtics mianowali Joe Mazzulle na 19 trenera w historii klubu i zdecydowali się przedłużyć z nim kontrakt. Oznacza to także, że do klubu nie powróci zawieszony przed sezonem Ime Udoka.

Przed początkiem tegorocznych rozgrywek doszło do wielkiego zamieszania w Boston Celtics, z powodu skandalu obyczajowego organizacja zdecydowała się zawiesić Ime Udokę. W jego miejsce zespół powołał tymczasowego trenera Joe Mazzulle, wiele osób zastanawiało się, jak poradzi on sobie w roli szkoleniowca i czy Udoka po zawieszeniu powróci na ławkę? Teraz wszystko jest już jasne, Mazzulla dzięki dobrej dyspozycji Celtics wywalczył sobie pozycję stałego trenera. Boston pod jego wodzą zdołał wygrać 42 mecze z 59 rozegranych, dzięki czemu są liderem Konferencji Wschodniej.

Brad Stevens, który obecnie jest prezydentem klubu, przedstawił stanowisko Boston Celtics i poinformował o decyzji organizacji.
– Joe jest bardzo utalentowanym trenerem i liderem. Ma wyjątkową zdolność panowania nad szatnią i konsekwentnie dąży do celów, które przed nim postawiliśmy. Jesteśmy wdzięczni za pracę, którą wykonał, aby pomóc nam dojść do tego punktu i cieszymy się, że zgodził się prowadzić nas w przyszłości.

Joe Mazzulla w dotychczasowej krótkiej karierze trenerskiej dwukrotnie został nominowany do nagrody trenera miesiąca, będzie także szkoleniowcem jednej z drużyn podczas Meczu GwiazdMazzulla 24 lutego 2023 roku poprowadzi po raz pierwszy swój zespół jako pełnoprawny trener kiedy to Boston Celtics zmierzą się z Indiana Pacers.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments