Ekipy NBA odkrywają karty w kontekście swoich planów przedsezonowych. Niektóre z nich są bardzo ciekawe, m.in. wycieczka Washington Wizards oraz Golden State Warriors. Ekipa Ruiego Hachimury oraz mistrzowie NBA zagrają mecze przedsezonowe w Japonii. 

Ekipa z San Francisco swój pierwszy mecz przedsezonowy rozegrają 30 września. To samo dotyczy Washington Wizards. Ekipy rozegrają dwa spotkania w ramach Japan Games 2022. NBA powoli wraca do swoich zagranicznych projektów po ich zawieszeniu przez pandemię. Wcześniej informowaliśmy, że San Antonio Spurs i Miami Heat rozegrają mecz sezonu regularnego w stolicy Meksyku. Ponadto Chicago Bulls i Detroit Pistons zmierzą się w Paryżu, także w ramach rozgrywek zasadniczych. 

Mecze Warriors i Wizards w ramach starć przedsezonowych zostaną rozegrane na Saitama Super Arena, która pomieści nawet 37 tysięcy widzów. Niewykluczone, że na oba spotkania wszystkie miejsca zostaną wyprzedane. W Japonii zainteresowanie NBA wyraźnie wzrosło odkąd Rui Hachimura dołączył do ekipy z DC. Można przypuszczać, że podczas obu spotkań będzie obok Stephena Curry’ego i Klaya Thompsona główną gwiazdą. Dlaczego akurat ta dwójka? Ponieważ w ich portfolio są japońskie firmy, które często wykorzystują wizerunek liderów GSW

Ten fakt zapewne również motywował wycieczkę Warriors do Japonii. Warto zaznaczyć, że dla obu ekip to de facto pierwsza wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni. Obecność w NBA Hachimury będzie z pewnością działa na korzyść takich inicjatyw, choć w tym wypadku wszystko zależy od tego, jaką drużynę skrzydłowy będzie akurat reprezentował. Natomiast dla GSW to idealna okazja, by zbudować swój fan-base i wykorzystać potencjał zdobytego mistrzostwa. Japonia jest rynkiem, z którego liga chce sporo czerpać. 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj