Forbes zaktualizował listę najbogatszych sportowców na świecie. Nikt nie jest w stanie podskoczyć Rogerowi Federerowi i dwóm piłkarskim geniuszem w osobach Cristiano Ronaldo i Messiego. Jak radzą sobie gracze NBA w tym zestawieniu – w TOP 10 jest trzech przedstawicieli. 


Roger Federer na korcie zarobił 6,3 miliona dolarów – względnie mało. Jednak aż 100 milionów dolarów zarobił z reklam, co jest kwotą astronomiczną biorąc pod uwagę fakt, że następny Cristiano Ronaldo z reklam zarobił „zaledwie” 45 milionów dolarów. Dobrze na tym polu radzi sobie LeBron James, który od sponsorów otrzymał za miniony rok 60 milionów dolarów. Razem z 28 milionowym kontraktem wychodzi kwota 88 milionów dolarów.

LBJ jest najlepiej zarabiającym koszykarzem – znajduje się na 5. miejscu listy Forbesa, przed nim jeszcze Neymar. Tuż za graczem Los Angeles Lakers jest Stephen Curry, który także skutecznie pracuje zarówno na, jak i poza parkietem. Na jego konto za poprzedni rok wpadło 74,4 miliona dolarów (30 z kontraktu i 44 od sponsorów). Curry jest twarzą m.in. Under Armor. Z uwagi na miesiące stracone przez kontuzję ręki, miał możliwość mocniej zaangażować się w swoje inwestycje.

7. na liście jest Kevin Durant. Zawodnik Brooklyn Nets stracił sezon 2019/2020 przez rehabilitację zerwanego ścięgna Achillesa. KD do 29 milionów dolarów, jakie otrzymał od ekipy z Nowego Jorku, dołożył 35 milionów dolarów od swoich sponsorów. On również bardzo dużo czasu poświęca na zbudowanie swojego biznesowego portfolio. Wiele jednak zależy od tego, w jakiej będzie formie po powrocie do gry w kolejnych rozgrywkach.

W TOP 20 kolejna trójka – Russell Westbrook na 12. miejscu z majątkiem w wysokości 56 milionów dolarów, James Harden na 17. miejscu z 48 milionami na swoim koncie, a tuż za nim Giannis Antetokounmpo z podobną kwotą. Z tym że wartość Giannisa może drastycznie rosnąć. Wkrótce najprawdopodobniej podpisze z Milwaukee Bucks przedłużenie maksymalnego kontraktu, a w międzyczasie inwestuje coraz więcej pieniędzy w swoje biznesowe imperium. Za rok może dołączyć do czołowej dziesiątki. Pełna lista Forbesa.

NBA: Data powrotu ustalona?Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments