NBA: Trener Grizzlies broni Dillona Brooksa

1
1170

Echa faulu Dillona Brooksa na Garym Paytonie II nadal nie słabną. Do oskarżeń o brudną grę kierowanych pod adresem Memphis Grizzlies odniósł się trener Taylor Jenkins, który stanowczo skrytykował tego typu dywagacje.

Nie wiem, jakie miał w tym intencje, ale na pewno nie było to czyste zagranie. Złamał pewną niepisaną zasadę tej ligi – mówił przed paroma dniami Steve Kerr. Ciężki faul Dillona Brooksa stał się jednym z koszykarskich tematów wywołujących największe emocje w powoli kończącym się tygodniu. Zachowanie zawodnika Miśków wykluczyło bowiem z gry Paytona II na 3-5 tygodni, co stworzyło poważny problem, zwłaszcza dla defensywy Wojowników.

Na powtórkach widzieliśmy, że faulując, Brooks nie miał zamiaru trafić w piłkę. Obrońca z rozpędu uderzył w Paytona II, aby w ten sposób, kosztem przewinienia, nie pozwolić mu na zdobycie łatwych punktów. Jego spóźniony timing spowodował jednak, że gdy złapał fizyczny kontakt z przeciwnikiem, ten był już w powietrzu.

Gdy wydawało się, że temat ucichł, oliwy do ognia dolał Taylor Jenkins, twierdząc, że ze strony jego podopiecznego nie było w tej sytuacji żadnej złośliwości. – Mówiono, że musimy grać bardziej fizycznie, albo nawet „brudniej”. Patrząc na szatnię, na naszą kulturę i na to, co sobą reprezentujemy, jesteśmy dalecy od tego, by grać nieczysto. Zarówno Dillon, jak i wszyscy inni nasi zawodnicy – przyznał trener. – Jesteśmy nastawieni na rywalizację. Chcę, aby te bezpodstawne oskarżenia się jak najszybciej skończyły. Wiem, że słowa mało tu znaczą. Współczujemy Paytonowi, ale nie zmieni to naszego postępowania. Nasi chłopcy skupią się na meczu nr 3 i nadal będą grać fizycznie – dodał.

Z zasady takie zachowania zawodników są uważane w NBA jako niesportowe i powinny być tępione wysokimi karami przez władze ligi. Te wykluczyły Brooksa na „zaledwie” jedno spotkanie, w związku z czym nie zobaczymy go dziś w meczu numer 3. Początek rywalizacji o 2:30 czasu polskiego.

Czy widziałeś już najnowszy odcinek Podkastu PROBASKET LIVE? Krzysztof Sendecki i Michał Pacuda przez dwie godziny rozmawiali o pierwszej i drugiej rundzie play-offs w NBA. Analizy, doniesienia i przewidywania – zapraszamy!