Było blisko. W Toronto w 1994 postanowili, że założą koszykarską organizację grającą w NBA. Poproszono więc mieszkańców miasta, by wymyślili nazwę dla zespołu. Padały przeróżne propozycje i „Raptors” wcale nie było dla wszystkich takim oczywistym wyborem.


W 2008 roku Oklahoma City wybierała nazwę i niemal padło na „Bisons”, co także byłoby ciekawym rozwiązaniem, choć „Thunder” ostatecznie nie brzmi najgorzej. Kilkanaście lat wcześniej podobne rozterki mieli w Toronto. Raptors rozpoczęli grę w 1995, ale już w 1994 roku przeprowadzono swego rodzaju plebiscyt na nazwę nowej drużyny. Głosy zbierała lokalna radiostacja oraz gazeta Toronto Star.

Włodarze nowej ekipy rzecz jasna nie musieli się opierać wyłącznie na propozycjach. Był to raczej konkurs bez większych zobowiązań wobec głosujących. Po prostu mieli przedstawić swoje propozycje, a nuż któraś będzie wyjątkowo dobra. Pojawiło się kilka naprawdę… ekstrawaganckich, m.in. Kool Kats, Metro Maroons, Mighty Dunks, Slam Jammers, Air commanders, Blue Basketballs, Canadian Eh’s, “Dons”, Dragons, Whiskeyjacks, TimberWolves, Sauras Rex.

Propozycja TimbeWolves była co najmniej nietaktowna z uwagi na to, że Wolves grali w lidze już od 1989. Co ciekawe w tym samym roku powstali także Vancouver Grizzlies. Po miesiącu wykładania pomysłów, gazeta podała całą listę propozycji, wśród nich również „Raptors”. Według Toronto Star, wybór sprowadził się do Beavers, Bobcats, Dragons, Grizzlies, Hogs, Raptors, Scorpions, T-Rex, Tarantulas oraz Terriers. Ostateczna rozgrywka odbyła się między Raps i Terriers. Wiemy, jak się to skończyło.

NBA: Raptors mogą otrzymać dodatkową pomoc


8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
K-PaxChristopherWojciechundraftedMarley Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek81
Użytkownik
Tomek81

Ten artykuł zmienił moje życie ! Masakra 🙁

Dynasty
Gość
Dynasty

Lepsza to Toronto Rapists. Pomyślcie, mecz wyjazdowy do Chicago.Nagłówki gazet: Gwałciciele z Toronto przyjeżdżają złamać opór Byków.

undrafted
Gość
undrafted

Może chodziło bardziej o grzmocicieli

Dynasty
Gość
Dynasty

GSW – Toronto: 4-1

Marley
Gość
Marley

Szkoda,że taki artykuł nie ukazał sie szybciej.Tylko jak dotarli do finałów

Wojciech
Gość
Wojciech

dlaczego nie wybrali Sauras Rex?! to była by najlepsza nazwa w NBA!

Christopher
Gość
Christopher

Najlepsza nazwa jak dla mnie dla drużyny z Toronto to „ortalion trenera”

K-Pax
Użytkownik

Toronto Drakes