Indiana Pacers wreszcie dopięli swego i wymienili Malcolma Brogdona. Na rozgrywającego skusili się Boston Celtics, którzy do Indianapolis wysłali w zamian aż pięciu zawodników i wybór pierwszej rundy Draftu. Czy ta wymiana zmieni układ sił na Wschodzie?

Celtics otrzymują: Malcolma Brogdona

Pacers otrzymują: Daniela Theisa, Aarona Nesmitha, Nika Stauskasa, Malika Fittsa, Juwana Morgana i wybór pierwszej rundy 2023

Wymiana wytyczająca dwie, zupełnie odmienne ścieżki obu drużyn. Po przegranej w Finałach NBA mówiło się, że Celtics będą poszukiwali rozgrywającego, który odciąży w kreowaniu akcji Jaysona Tatuma i Marcusa Smarta. Znaleźli go, nie tracąc przy tym, oprócz Theisa, żadnego ze znaczących zawodników rotacji. Pacers natomiast od blisko roku chcieli „pozbyć się ” Brogdona, który ze swoją mocną osobowością i ograniczonym potencjałem osuwał w cień Tyrese Haliburtona jako inicjatora ofensywy drużyny.

Całą wymianę można podsumować jednak jako majstersztyk ze strony Brada Stevensa. Małym kosztem Celtics otrzymują rozgrywającego z umiejętnością kombinacyjnego kreowania ofensywy i solidną grą na piłce, który, jak na pozycję numer 1, jest wybitnym obrońcą. Do tego, mimo że organizacja będzie płacić w najbliższym sezonie dość pokaźny podatek od luksusu, ma nadal do wykorzystania 17 mln dolarów tzw. taxpayer exception.

Pacers w zamian za zawodnika otrzymali to, na czym im najbardziej zależało – pick pierwszej rundy Draftu. Wybór przypada na 2023 rok i należy oryginalnie do Celtics, co prawdopodobnie oznacza, że umiejscowiony będzie pod koniec drugiej, czy nawet trzeciej dziesiątki. Można spekulować, czy organizacja zdecyduje się pozostawić w składzie Daniela Theisa lub Aarona Nesmitha, jednak pewne jest, że ze względu na zasady NBA salary cap Pacers muszą zagwarantować umowy Fittsa, Stauskasa i Morgana do końca nadchodzącego sezonu.

Wraz z kolejnym wzmocnieniem Boston Celtics typowani są na faworytów Konferencji Wschodniej. Należy spodziewać się, że po wykupieniu kontraktu w San Antonio Spurs do drużyny dołączy także Danilo Gallinari.

Co mówiliśmy o Celtics w ostatnim podkaście? Włącz.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments