Dwyane Wade na ten moment cieszy się urokami emerytury. Nie powinniśmy oczekiwać, by wracał do NBA i rozmieniał na drobne wspaniałą karierę. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala mu nadal czynnie uprawiać sport i rzekomo Wade poważnie się nad nim zastanawia. 

Na Instagramie Zaire’a Wade’a pojawiło się story, w którym syn Dwyane’a Wade’a podaje dalej słowa ojca z opisem: – Nie bez powodu tak ciężko ostatnio pracujemy. Okazuje się bowiem, że jego utytułowany ojciec może wrócić do gry w koszykówkę. Wade miałby być zainteresowany dołączeniem do BIG3 prowadzonej przez Ice’a Cube’a lub do The Basketball Tournament. To inicjatywy półprofesjonalne, ale zrzeszają naprawdę ciekawe nazwiska.

– Nie wiem czy więcej graczy dołączy do tej ligi, ale BIG3 czy TBT (The Basketball Tournament) to świetnie inicjatywy, które są intrygujące. Brakuje mi atmosfery szatni i ducha sportowej rywalizacji, zatem wszystko jest możliwe… – napisał D-Wade na swoim twitterze. Możemy się zatem domyślać, że Wade może wkrótce zgłosić swoją gotowość. BIG3 odwołało w tym roku rozgrywki z uwagi na pandemię koronawirusa, ale kto wie, w jakim składzie wrócą.

D-Wade to jeden z najlepszych rzucających obrońców w historii NBA. Posiadanie takiej gwiazdy w swojej stajni byłoby marketingowym strzałem w dziesiątkę. Była gwiazda Miami Heat w trakcie swojej bogatej kariery 3-krotnie sięgała po mistrzostwo NBA. W 1054 rozegranych meczach wychowanek Marquette notował średnio 22 punkty, 5,4 asysty i 4,7 zbiórki. Dobrze byłoby go zobaczyć na parkiecie, nawet jeśli nie miałby tego traktować do końca poważnie.

NBA: Czołowy gracz Bucks z koronawirusem


1 KOMENTARZ

  1. Oglądanie Abdul-Raufa czy Iversona (no może jego nie) to czysta przyjemność. Zabawny fakt. Mecze BIG3 mają wyższą oglądalność od meczy WNBA, także potencjał tego sportu jest ogromny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj