Zbliżający się koniec okna transferowego powoduje, że coraz więcej drużyn rozmawia o transferach. O ile w grę nie wchodzą największe nazwiska w lidze, to już uznani zadaniowcy są bardzo w cenie. Tak jest w przypadku Luke’a Kennarda z Detroit Pistons.

Jak informuje bowiem Adrian Wojnarowski z ESPN, zainteresowanie pozyskaniem Kennarda wykazują Phoenix Suns. I jest to zainteresowanie na tyle duże, że dyskusje są już na dość zaawansowanym poziomie. Oferta ma ponoć obejmować Jevona Cartera, Elie Okobo oraz wybór w pierwszej rundzie draftu 2020.

Kennard ma za sobą bardzo udany start sezonu, kiedy korzystał na nieobecności Blake’a Griffina i Reggiego Jacksona. Grając średnio blisko 33 minuty na mecz wykręcił najlepsze w karierze 15,8 punktu i 4,1 asysty na mecz. Jego rola przestała się ograniczać tylko do rzucania, bo w obliczu kontuzji zawodników prowadzących na grę, na jego barki też spadła część obowiązków związanych z rozgrywaniem.

I poradził sobie z tym na tyle dobrze, że zaczął być nawet rozpatrywany w kategoriach kandydata do nagrody MIP. Potem jednak przyszła kontuzja, która trzyma go poza grą już od 22 spotkań. Chodzi o uraz kolana. Niezależnie od tego Suns jednak chcą go przejąć, żeby stworzyć na obwodzie kwartet złożony z Kennarda, Devina Bookera, Ricky’ego Rubio i Kelly’ego Oubre. Do nich jako piąty ma być dobrany Deandre Ayton.

Pistons z kolei ten ruch sprawia, że większe minuty w perspektywie dostaną graczy tacy jak Svi Mykhailiuk czy Bruce Brown. A dodatkowo sami będą mogli sprawdzić przydatność dwóch młodych zawodników, czyli Cartera i Okobo. Największą wartością dla nich wydaje się być wybór w drafcie. O jego wartości zadecydują oczywiście dwie rzeczy. Po pierwsze jak bardzo będzie chroniony przed oddaniem, a po drugie jak skończą sezon Phoenix Suns i jak duża będzie szansa na wysoki numer w drafcie.

3 KOMENTARZE

  1. Tylko po co ? Bridges i C. Johnson to już cyba wystarczająco dużo rzucających. Im potrzebny ktoś pokroju Ibaki, czyli defensywnego PF. Chyba że myślą aby go, tanio, dostać i kogoś z tej dwójki dołączyć do Tylera Johnsona aby zciągnąć jakiegoś podkoszowego.

  2. jak grał to był najbardziej perspektywicznym zawodnikiem Pistons, już w zeszłym sezonie miał wiele dobrych meczów moim zdaniem, jeden z nielicznych graczy którzy powinni zostać w składzie. Mam nadzieję, że go nie oddadzą. Zadaniowcem to on raczej nie jest, chyba że w jakimś naprawdę mocnym składzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj