Od kilku dni możemy obserwować wzmożone dyskusje na temat powrotu ligi. Obecna sytuacja w Stanach Zjednoczonych staje się argumentem dla Irvinga, który chce anulowania sezonu. Steve Kerr podkreślił jednak, że to wcale nie jest takie łatwe.


Kyrie Irving jasno powiedział, że nie chce, by sezon został wznowiony. Decyzja o restarcie ma sprawić, że odwróci to uwagę od problemu, który jest aktualnie poruszany. Choć wiele osobistości przyznaje mu poniekąd racje, to nie mają zamiaru anulować restartu sezonu 2019/20.

Jednym z takich osób jest trener GSW, Steve Kerr. W wywiadzie dla 95,7 The Game, stwierdził, że jeśli sezon nie zostanie wznowiony, to wszyscy zostaną narażeni na ogromne straty finansowe.

Z jednej strony mamy ligę, która próbuje utrzymać swój biznes. Mamy też związek zawodowy, który zrzesza wielu graczy, a oni chcą po prostu zarabiać pieniądze. Wszyscy wiemy, że sportowiec ma krótki okres na zarabianie pieniędzy, a takie odpuszczenie tego sezonu narazi ich na straty – stwierdził Kerr.

Steve Kerr odniósł się również do aktualnej sytuacji w kraju. Podkreślił jednak, że liga ma to w sobie, że zawsze potrafiła łączyć społeczność

Z drugiej strony mamy aktualną sytuację polityczną i społeczną, co nie ułatwia sprawy. NBA powinna po prostu słuchać i komunikować się ze swoimi zawodnikami, by z nimi współpracować – podsumował Kerr.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments