NBA: Stephen Curry z rekordem kariery! Genialny mecz lidera Warriors!

0
2965

To był spektakl jednego aktora. Stephen Curry na drugi z rządu pojedynek z Blazers wyszedł mocno zmotywowany i w trakcie 36 minut na boisku zaaplikował rywalom 62 punkty. Lider Wojowników pobił swój rekord kariery i chyba na dłuższy czas zamknął usta krytykom.

Zawodnicy Blazers nie potrafili znaleźć recepty na zmotywowanego i skutecznego gwiazdowa Warriors. Curry w dość nieoczekiwanym momencie przypomniał całemu światu, że nadal jest jednym z najlepszych strzelców w historii NBA.

Gdy do końca meczu pozostały 3 minuty i 35 sekund Curry wyrównał swój dotychczasowy rekord kariery, który wynosił 54 punkty. Jego koncert wciąż jednak trwał, a wisienką na torcie były dwa spektakularne rzuty zza łuku. Curry zakończył mecz ze świetną skutecznością 58,1% (18/31). Zza łuku trafił 8 z 16 prób, a oprócz tego zanotował również pięć zbiórek i cztery asysty.

Lider Wojowników zdobył więcej punktów niż dwie największe gwiazdy Blazers. Damian Lillard i CJ McCollum uzbierali wspólnie 60 punktów.

Curry swój dotychczasowy rekord kariery ustanowił 27 lutego 2013 roku w hali Madison Square Garden. W tamtym pamiętnym pojedynku z Knicks lider Warriors przebywał jednak na boisku aż 48 minut. Tym razem, do ustanowienia nowego imponującego rekordu potrzebował zaledwie 36 minut.

Steph w pojedynku z Portland Trail Blazers trafił 8 rzutów zza łuku i aż 18 osobistych. Skuteczne były również jego wejścia pod kosz i rzuty z półdystansu. Tego wieczoru w hali Chase Center Curry robił niemal wszystko.

Golden State Warriors wygrali 137-122 i zrewanżowali się rywalom za noworoczną porażkę. Obie ekipy w sześciu rozegranych dotychczas pojedynkach zanotowały trzy zwycięstwa i trzy porażki. Po koszmarnych porażkach z Nets i Bucks ekipa Steve’a Kerra zaczyna notować coraz lepsze występy.