J.R. Smith nie jest najbardziej cierpliwym z graczy. Zawodnik Cleveland Cavaliers od początku sezonu gra bardzo nieregularne minuty lub nie gra w ogóle, dlatego skoro w Ohio chcą się skupić na rozwoju młodzieży, to jemu mają pozwolić po prostu odejść. Niewykluczone, że już o to poprosił. 


Wiele złych rzeczy dzieje się w ostatnim czasie wokół Cleveland Cavaliers. Zespół przegrał siedem z pierwszych ośmiu meczów sezonu i zamyka tabelę wschodniej konferencji. Biorąc pod uwagę formę z początku rozgrywek, prawdopodobnie nie włączą się do walki o pierwszą ósemkę. Sztab zaczął więc stawiać na rozwój młodzieży, co siłą rzeczy odbiło się na weteranach, m.in. Kyle’u Korverze i J.R. Smithie. Ten pierwszy znosi to jak profesjonalista, oczekując na rozwój wydarzeń. Znacznie więcej kłopotów ma wkurzony Smith.

Według Adriana Wojnarowskiego, Smith chce zostać wytransferowany. Najgorsze jest jednak to, że zawodnik powiedział o tym publicznie, a to może oznaczać karę finansową nałożoną przez ligę. – Nie chcą mnie tu, więc wiedzą o co chodzi – stwierdził. Eric Bledsoe za podobną deklarację, w jego wypadku na twitterze, został ukarany przez ligę grzywną w wysokości 10 tys. dolarów. Inteligencja nigdy nie była mocną stroną J.R.-a Smitha – z całym szacunkiem do tego, co osiągnął – dlatego wkrótce może odczuć skutki swojego zniecierpliwienia.

33-latek jest w trakcie swojego piętnastego sezonu w lidze. Za bieżące rozgrywki zarobi 14,7 miliona dolarów, co jest kłopotliwą kwotą w kontekście szukania transferu. Na domiar złego jego umowa rozciąga się także na sezon 2019/2020, za który J.R. zarobi kolejne 15,7 miliona. Który z generalnych menadżerów chciałby obciążać swoje salary-cap takimi kwotami? Smith w tym momencie nie jest tych pieniędzy wart. Zatem Cavs mogą mieć wiele trudności w znalezieniu partnera do rozmów. Jak zacznie reagować Smith? To może być kolejna ligowa drama.

NBA: Cleveland gospodarzem Meczu Gwiazd


3 KOMENTARZE

  1. Irytuje mnie takie zachowanie graczy.. To jest jego praca za którą dostaje 15mln rocznie!! Moja też mnie wkurza ale nie mówię że mają mnie wysłać do innej firmy bo w tej mi się nie podoba. Ewentualnie niech sobie zrobi bezpłatne wolne wtedy pewnie szybko rozum wróciłby mu do głowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here