Ekipa z Filadelfii w trakcie przygotowań do sezonu 2018/2019 zdała sobie sprawę, że ma niemal wszystko, czego potrzebuje by nawiązać rywalizację o mistrzostwo NBA. Wzmocnienia, jakich dokonał w ostatnich dniach generalny menadżer drużyny potwierdzają stanowisko klubu.

James Ennis III, Boban Marjanović, Mike Scott, Jonathon Simmons i Tobias Harris dołączyli do składu Bretta Browna na końcówkę sezonu regularnego oraz play-offy. Ściągnięty z Los Angeles Harris już teraz zapowiada, że bardzo chętnie zostałby w Mieście Braterskiej Miłości na dłużej. Elton Brand pełniący obowiązki generalnego menadżera latem tego roku chciałby podpisać nowe umowy zarówno z Harrisem, jak i Jimmym Butlerem. Obaj zawodnicy trafią na rynek wolnych agentów.

– Wierzymy, że teraz możemy rywalizować o mistrzostwo – mówi Brand. – Nasze decyzja odzwierciedlają naszą wiarę. […] Joel Embiid i Ben Simmons mocno się rozwinęli w przekroju ostatniego roku, więc teraz mamy otwarte okienko. Kiedy sobie zdaliśmy z tego sprawę, zdecydowaliśmy, że powalczymy już teraz. Nie wiemy, jak długo będziemy mieli taką możliwość – dodaje Brand, który podczas ostatniego meczu Sixers doczekał się skandowania własnego imienia przez kibiców drużyny.

Z utrzymaniem obecnej rotacji będą wiązały się konkretne koszty, które wypchną Sixers ponad próg podatku od luksusu. Zarząd Szóstek rozmawiał już z inwestorami i sponsorami. Ci rzekomo są gotowi pomóc w kontekście negocjacji transferowych z Tobiasem Harrisem i Jimmym Butlerem. Na razie jednak Sixers skupiają się na sezonie 2018/2019. Rywalizacja na wschodzie zapowiada się pasjonująco. Zwłaszcza po wzmocnieniach, jakich dokonali także Milwaukee Bucks i Toronto Raptors.

– To był prawdziwy wyścig – mówi o transferowej rywalizacji klubów Elton Brand. – Cieszę się, że udało nam się dokonać własnych ruchów. Na pewno będziemy przygotowani – kończy. W tym momencie Szóstki rywalizują o przewagę parkietu w pierwszej rundzie. Mają taki sam bilans co Boston Celtics, ale zajmują 5. miejsce. Dla obu ekip realna jest walka o trzecią lokatę, którą obecnie zajmuje Indiana Pacers. Ekipa z Indianapolis może obniżyć nieco swoje loty po utracie Victora Oladipo.

NBA: Anthony Davis zabezpieczony przez ligę


Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Walentynkowa promocja w oficjalnym sklepie Nike – warto sprawdzić!