Kolejnym przełomowym momentem w NBA będzie podpisanie przez ligę nowej umowy telewizyjnej, która może być największą tego typu w historii. To otworzy komisarzowi Adamowi Silverowi drogę do podjęcia rozmów na temat rozszerzenia ligi o kolejne zespoły. Od lat mówi się, że Seattle czeka na powrót najlepszej ligi na świecie, a Las Vegas zgłasza gotowość na dołączenie do puli.


Wydaje się, że to już tylko i wyłącznie kwestia czasu. Komisarz Adam Silver coraz częściej zabiera głos w sprawie rozszerzenia ligi. Żeby ten projekt miał sens, NBA musiałaby od razu wskazać dwa rynki. Wtedy do obu konferencji dołączyłoby po jednym zespole, lub któraś z ekip obecnego zachodu zostałaby przesunięta na wschód albo odwrotnie. Mocnym kandydatem na zmianę konferencji mogłoby być Memphis. Wszystko jednak determinuje podpisanie nowej umowy z telewizjami. Ta powinna wejść w życie od sezonu 2024/25. 

Tak jak mówiłem, nie ma żadnych wewnętrznych kandydatów. Wielu byłych zawodników i bogatych inwestorów wyraziło swoje zainteresowanie stworzeniem drużyny w Las Vegas – mówi komisarz. – Publicznie i prywatnie powtarzam, że w tym momencie nic się w tym temacie nie dzieje. Nie było żadnych sekretnych rozmów; żadnych zobowiązań wobec kogokolwiek. Cieszę się oczywiście, że tak wiele osób zgłasza zainteresowanie – dodał. Głośno mówi o tym Shaquille O’Neal, a także LeBron James. 

W Las Vegas mamy już swoją historię. […] Graliśmy tam Mecz Gwiazd i sprowadziliśmy tam naszą ligę letnią. Teraz grają tam Las Vegas Aces z WNBA [liga kobieca – przyp. red.] i świetnie sobie radzą. Wkrótce zagramy tam półfinały i finały turnieju. Naprawdę lubimy ten rynek – dodaje Silver. Las Vegas to przede wszystkim jedno wielkie show, w którym życie toczy się 24 godziny na dobę. Wiele osób marzy o wykorzystaniu potencjału tkwiącego w tym mieście, bo to de facto kura znosząca złote jaja. 

Zobaczymy, kiedy dokładnie uda się ustalić wszelkie porozumienia z telewizjami. Gdy tylko wszystko dopniemy, zaczniemy myśleć o rozszerzeniu ligi. Nigdy nie robiłem z tego sekretu – mówi dalej komisarz. – Las Vegas to tylko jeden z rynków, które weźmiemy pod uwagę. Wiem, że kibice w Seattle chcą żebyśmy jak najszybciej wrócili. Nie mogę niczego teraz nikomu zapewnić, ale na pewno przyjrzymy się obu tym rynkom – dodaje Silver, rozpalając nadzieję kibiców legendarnych Seattle SuperSonicsWspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  6 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments