Shaquille O’Neal wyraził zainteresowanie współpracą z dyrektorem generalnym Amazona, Jeffem Bezosem i ewentualnej ofercie kupna Phoenix Suns, w którym w przeszłości występował legendarny środkowy. To nie pierwszy raz, gdy ekspert stacji TNT otwarci mówi o kupnie klubu NBA.

W rozmowie z TMZ Shaquille O’Neal mówił o potencjalnym kupnie Phoenix Suns – zespołu, w którym występował w ostatnich latach kariery w NBA. Część klubu z Arizony będzie wystawiona na sprzedaż przez Roberta Sarvera. Właściciel Suns został na rok zawieszony przez NBA po tym, jak niezależne dochodzenie wykazało, że zachowanie Sarvera „wyraźnie naruszało powszechne normy obowiązujące w miejscu pracy”.

Byłem zainteresowany, ale gdy dowiedziałem się, że Jeff Bezos ma podobne plany… Nikt nie może z nim konkurować. Kiedy pojawi się nazwisko Bezosa, wszyscy mogą zamknąć swoje książeczki z czekami i wrócić do domu. Nie mam zamiaru z nim rywalizować. Wiecie dlaczego? Dzisiaj zamówiłem z Amazona 50 rzeczy. Te pieniądze cały czas do niego płyną – przyznał Shaq w rozmowie z TMZ.

Choć O’Neal nie zamierza konkurować z Bezosem w sprawie kupna Suns, jest otwarty na współpracę z nim. – Jeśli chce, żebym był na pokładzie, chętnie z nim porozmawiam. Powiem ci coś: boję Bezosa, Shaq boi się Bezosa – dodał były zawodnik, który grał dla Suns w latach 2008-2009, zanim dołączył do Cleveland Cavaliers. Wiadomość o tym, że Sarver chce pozbyć się udziałów w Suns została przekazana w poprzednim tygodniu przez amerykańskie media.

Suns nie jest jedynym klubem, który O’Neal chciał otwarcie kupić. W czerwcu podczas jednego z odcinków swojego podcastu zawodnik powiedział, że chciałby zostać właścicielem Orlando Magic. – Ta wiadomość jest skierowana do rodziny DeVos. Jeśli jesteście gotowi sprzedać Magic, sprzedajcie to komuś, kto przeniesie drużynę na wyższy poziom – mówił w „The Big Podcast”.