W trakcie trzech sezonów spędzonych wspólnie w Orlando Magic Shaquille O’Neal i Penny Hardaway byli świetnymi kumplami. Zazwyczaj dogadywali się doskonale, jednak pewnego dnia zabawny incydent poróżnił kompanów. Mały konflikt okazał się na szczęście niegroźny i wszystko szybko wróciło do normy. Shaq postanowił o nim opowiedzieć.

Podczas wtorkowego programu w TNT, Shaq przypomniał zabawną historię o tym, jak on i Penny wdali się w sprzeczkę. O’Neal postanowił opowiedzieć o tamtych wydarzeniach, ponieważ Hardaway również uczestniczył w programie.

Opowiem wam o mojej sprzeczce z Pennym” – zaczął Shaq. „W trakcie weekendu Super Bowl ukazała się reklama moich nowych butów. Z powodu sceny, w której zgniatam kukiełkę Lil’Penny’ego, koleś strasznie się na mnie wkurzył w efekcie czego, przez trzy tygodnie nie rozmawialiśmy ze sobą”.

Lil ’Penny był kukiełkową postacią stworzoną na potrzeby kampanii reklamowej butów Nike sygnowanych przez Hardawaya. Głos do niej podkładał Chris Rock. Shaq był w tym czasie związany z Reebokiem. Między kumplami z boiska nawiązała się zatem marketingowa rywalizacja. Na szczęście tylko na chwilę odbiła się negatywnie na ich dobrych relacjach.

We wszystkich trzech sezonach, w których Shaq i Penny grali razem, Orlando zawsze kończyło sezon zasadniczy z minimum 50 zwycięstwami. W drugim sezonie dotarli nawet do finałów NBA, w których musieli uznać wyższość drużyny Houston Rockets. Mimo wielkiego potencjału ekipie Magic nie udało się osiągnąć sukcesu. Po czterech latach Shaq odszedł do Los Angeles Lakers, a obiecującą karierę Penny’ego zaczęły hamować przewlekłe kontuzje kolan.

O’Neal i Hardaway stworzyli legendarny i niezapomniany duet. NBA w latach 90. była niezwykle widowiskowa. W dużej mierze za sprawą wspomnianego duetu Magików dzisiejsze pokolenie trzydziesto- i czterdziestolatków pokochało koszykówkę zza oceanu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj