Dziennikarka Taylor Rooks, która została skoszarowana w Orlando razem z innymi przedstawicielami mediów, otrzymała informację o pozytywnym wyniku jej testu na obecność koronawirusa. Okazało się jednak, że przeprowadzony test był fałszywy. 


Przykład Taylor Rooks był alarmujący. Czyżby testy na obecność koronawirusa przeprowadzane w bańce były niewiarygodne? Podejrzenia skierowane w stronę NBA były niepokojące i liga musiała natychmiast zareagować, by uniknąć wszelkich nieporozumień w tej sprawie. Wysłano więc oficjalną informację do wszystkich drużyn o rozszerzeniu protokołu dotyczącego testów.

O co w zasadzie chodzi? Od tego momentu wszyscy, którzy zakończyli izolację spowodowaną obecnością w ich organizmie COVID-19, będą także badani na obecność przeciwciał. Okazało się bowiem, że u tzw. “ozdrowieńców” wychodziły pozytywne wyniki, bowiem test wykrył martwe komórki wirusa w ich organizmie. Zaskakujące jednak jest to, że test na przeciwciała wprowadzono dopiero teraz.

Według informacji ESPN, jeden z graczy miał pozytywny wynik w bańce, mimo że przyjechał do Orlando po dwóch negatywnych testach przeprowadzonych w miejscu jego izolacji. Na zielone światło do podróży nadal czekają m.in. Russell Westbrook z Houston Rockets, czy Harrison Barnes z Sacramento Kings. Bańkę opuścił tymczasowo Michael Beasley, u którego zdiagnozowano wirusa.

NBA: Shaq opowiada zabawną historię o Hardawayu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments