Washington Wizards oddelegowali 23-latka do G-League, aby mógł trenować z ich odpowiednikiem na zapleczu NBA, Capital City Go-Go. Dla Hachimury była to pierwsza sesja treningowa od powrotu do Waszyngtonu w połowie października po dłuższej nieobecności z powodów osobistych. Z pewnością jest to kluczowy krok w jego powrocie na parkiety najlepszej koszykarskiej ligi świata.


Zapytany o status Hachimury, trener Wes Unseld Junior powtórzył znaną już kwestię. –Nie mam ostatecznego harmonogramu – powiedział w poniedziałek. – Z dnia na dzień musi coraz więcej ćwiczyć. Następnie wprowadzimy go w kilka gier jeden na jednego, dwóch na dwóch – stwierdził trener Washington Wizards. –Wszystko to jest protokołem powrotu do gry, więc nie jest to wyjątkowe dla niego. Deni [Avdija] musiał przejść przez ten sam proces. Oczywiście Davis też to robił. Chcemy tylko przyspieszyć jego powrót – dodał szkoleniowiec Czarodziejów.

Trener Wizards wraz z asystentami będą polegać na informacjach od personelu medycznego zespołu i rozmowach z Hachimurą, aby ustalić, kiedy 23-latek będzie w pełni gotowy do powrotu na parkiet. Unseld powiedział, że Japończyk będzie podróżował z drużyną podczas nadchodzącego czteromeczowego wyjazdu, który rozpocznie się w środę w Nowym Orleanie. -Rui wygląda świetnie. Rozmawiając z nim, wydaje mi się, że jest szczęśliwy. Jest w dobrym miejscu i gotowy do rywalizacji – zauważa Unseld.

Z waszyngtońską drużyną z G-League trenuje również Davis Bertans, który powraca do składu Wizards po skręceniu kostki. Łotewski skrzydłowy kontuzji doznał 1 listopada w meczu przeciwko Atlancie. 29-letni Bertans również wyruszy w podróż na mecze wyjazdowe klubu z DC. Wes Undeld Jr. spodziewa się, że w trakcie czteromeczowej serii mierzący 208 centymetrów skrzydłowy będzie mógł już wystąpić w jednym ze spotkań.

Po powrocie Hachimury i Bertansa trener Unseld będzie miał twardy orzech do zgryzienia, w związku z dopasowaniem obu zawodników do rotacji. Trener Wizards przeważnie wystawia do składu 10 graczy, a niektórzy np. starterzy (Kuzma, Caldwell-Pope) albo rezerwowi (Avdija, Kispert) będą musieli poświęcić swoje minuty na boisku, jeśli chcą żeby Hachimura i Bertans w pełni mogli powrócić do zespołu.

Zapraszamy na kolejny Podcast PROBASKET LIVE. Krzysztof Sendecki i Michał Pacuda podsumują ostatnie wydarzenia z parkietów NBA. Początek w czwartek 25 listopada o godzinie 21:00!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here