Według informacji Adriana Wojnarowskiego, Daryl Morey porozumiał się z Houston Rockets w sprawie opuszczenia stanowiska. Morey był jednym z najpopularniejszych generalnych menadżerów w lidze. W swojej roli spędził ostatnie trzynaście lat. 


W play-offach 2020, w które Houston Rockets raz jeszcze wchodzili chcąc walczyć o mistrzostwo, zespół z Teksasu odpadł po pięciu meczach z Los Angeles Lakers. Zaraz po zakończeniu walki przez Rox, Daryl Morey rozpoczął rozmowy z właścicielem drużyny – Tilmanem Fertittą na swojego odejścia. Dyskusja była prowadzona po cichu, bowiem dopiero teraz o decyzji Moreya dowiedział się Adrian Wojnarowski z ESPN.

Dotychczasowy generalny menadżer zespołu opuszcza więc stanowisko, na które został mianowany w maju 2007 roku. W trakcie tego okresu dał się poznać ze swojego nietypowego podejścia do pracy, bowiem drużyny budował głównie w oparciu o zaawansowane statystyki. Zrodził się w ten sposób termin “Morey-ball”. To on ściągnął do Houston Jamesa Hardena w transakcji z Oklahomą City Thunder. Przez kilka kolejnych lat starał się obudować dla swojej największej gwiazdy rotację, ale za każdym razem czegoś Rockets brakowało. 

Najwyraźniej Morey stwierdził, że jego koncepcja dla Rockets się już wyczerpała. To może oznaczać prawdziwą rewolucję w Houston. Nowym generalnym menedżerem ma zostać Rafael Stone, który dotąd z Moreyem współpracował. Zaczyna się więc okres dużej niepewności dla wszystkich zawodników, którzy są obecnie w rotacji zespołu. Niewykluczone, że na listę transferową trafi sam Harden. Co natomiast z Moreyem? 

Niewykluczone, że GM bardzo szybkie znajdzie dla siebie nowe miejsce na mapie NBA, bowiem jest w lidze bardzo ceniony. Mówi się o tym, że podziwia go Vivek Ranadive z Sacramento Kings, więc zapewne teraz wzmocni swoje działania zmierzające do ściągnięcia Moreya do siebie. Czekamy na rozwój wydarzeń, bo wokół byłego już menadżera Rockets może powstać ogromne zamieszanie. Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek81
Tomek81
15 października 2020 20:53

Morey czyli ten, ktiry wzial na siebie jeden z najwyzszych konyraktow zawodnika Chris Paul, tylko po to aby po roku wymienic go na jeszcze wtzszy kontrakt bezwartoscioego Westbrooka
Tak sue buduje dynastie…. wtop