Paul George będzie w trakcie tegorocznego offseason jednym z najciekawszych nazwisk na rynku. Zainteresowanie graczem zgłaszały głównie zespoły Los Angeles Lakers oraz Oklahoma City Thunder. Teraz do tych dwóch ekip dołączyć maja również Houston Rockets.

Choć Paul George ma jeszcze ważny kontrakt z Oklahoma City Thunder, zawodnik za kilka tygodni skorzysta z opcji gracza zapisanej w umowie i z pewnością podpisze nowy, wyższy kontrakt.

Obecny kontrakt gwarantuje zawodnikowi 20,7 miliona dolarów. George jeżeli podpisze maksymalny kontrakt (z czym nie powinno być problemu) otrzyma o 10 milionów więcej za przyszły sezon.

Od dłuższego czasu George przymierzany jest do gry w Los Angeles Lakers. Miasto Aniołów jest rodzinnym miastem zawodnika. Jeziorowcy jednak będą musieli ostro zabiegać o koszykarza, gdyż oprócz nich zainteresowanie graczem zgłosili ostatnio także Houston Rockets.

Stworzenie w Teksasie BIG3 w postaci George’a, Chrisa Paula oraz Jamesa Hardena mogłoby strącić z tronu Golden State Warriors, którzy od czterech lat regularnie meldują się w Finałach. Problemem może być jednak sprawa finansów, gdyż Paul w jednej z ostatnich wypowiedzi stwierdził, że nie interesuje go obniżka i liczy na podpisanie maksymalnego kontraktu.

W ostatnim sezonie George notował średnio 21,9 punktu, 5,7 zbiórki, 3,3 asysty oraz 2,0 przechwytu w każdym z 79 meczów.

NBA: Rubio o swojej przyszłości w Jazz

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments