W Indianie niektórym zrobiło się bardzo ciepło. Paul George najwyraźniej traci cierpliwość i zaczyna poważnie zastanawiać się nad przyszłością w drużynie Pacers. Zespół rzekomo podjął już kroki, by upewnić się, że PG13 nie ucieknie im latem 2018. Tymczasem w Detroit coraz poważniej mówi się o transferze rozgrywającego – Reggiego Jacksona.


Ostatnie doniesienia wskazują na rozmowy Detroit Pistons z Orlando Magic. Ekipa z Florydy wyraziła zainteresowanie ściągnięciem do siebie Reggiego Jacksona. Rozgrywający trafił do Mo-Town jako odpowiedź na potrzeby Stana Van Gundy’ego. Jednak problemy ze zdrowiem i brak regularności w grze spowodowały, że drużyna znacznie lepiej wygląda, gdy jej grę prowadzi rezerwowy Ish Smith. Pogłoski o wytransferowaniu Reggiego były zatem kwestią czasu.

Na ten moment w rotacji Pistons prawdopodobnie nie ma graczy nietykalnych. Nawet Andre Drummond zaczął się pojawiać w transferowych doniesieniach. SVG może doprowadzić w Detroit do sporej rewolucji. Reggie Jackson – według informacji Marca Steina z ESPN – do Orlando miałby się przenieść w zamian za pakiet D.J. Augustin, Jeff Green. Zespoły mają jeszcze kilka dni na dogadanie wszystkich szczegółów.

W międzyczasie rozgorączkowani włodarze Indiany Pacers handlują swoim wyborem w pierwszej rundzie draftu, aby jeszcze przed końcem zimowego okienka ściągnąć do drużyny pomoc, która usatysfakcjonuje lidera ekipy – Paula George’a. W lidze panuje przekonanie, że klasa draftu 2017 będzie bardzo mocna, dlatego wartość wyboru jakim handlują Pacers niektórym generalnym menadżerom może wydać się interesująca w kontekście przyszłości.

Pacers przegrali sześć meczów z rzędu i ich występ w play-offach stoi pod wielkim znakiem zapytania. George latem tego roku może podpisać z zespołem przedłużenie kontraktu. Jeśli tego nie zrobi, po sezonie 2017/2018 zapewne trafi na rynek wolnych agentów, gdy nie skorzysta z opcji zawodnika w swoim kontrakcie. Zatem Pacers kończy się czas, a PG13 rzekomo w sprawie przedłużenia się waha. Skrzydłowy zawsze powtarzał, że chce zdobyć dla Indiany mistrzostwo. Potrzebuje jednak większej pomocy. W 50 meczach sezonu notował 22,3 punktu, 6,2 zbiórki, 3,3 asysty i 1,5 przechwytu trafiając 44,6 FG% oraz 38,2 3PT%.

PROBASKET wybiera: Najlepszy niski skrzydłowy

fot. Mark Runyon | http://basketballschedule.net/

7 KOMENTARZE

  1. Jestem za głębokimi zmianami w moim Detroit z Drummondem Panem od wspaniałej obrony na czele. Może za 5-10 się odbudują na miarę kolejnego mistrzostwa.

    • mogliby znalesc innego partnera do transferow niz Orlando…miało być lepiej w tym sezonie a jest gorzej..niby 8 miejsce ale gra słaba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here