Przygotowania do wznowienia sezonu trwają. Poszczególne drużyny wznowiły treningi, by jak najlepiej przygotować się na koniec lipca. Serge Ibaka zdradził, jak to wygląda w szeregach Toronto Raptors.


Zespół Raptors trenuje aktualnie w Florida Gulf Coast University w Fort Meyers. Zawodnicy od pewnego czasu oddają się w pełni treningom, by zbudować jak najlepszą formę przed wznowieniem sezonu, które już 30 lipca. Serge Ibaka udzielił wywiadu, w którym zapewniał, że jego koledzy są już mentalnie gotowi do gry oraz że niezwykle ciężko pracują, by wrócić na parkiety w jak najlepszej formie fizycznej.

Wszyscy są skupieni na grze i gotowi do ciężkiej pracy. Przybyli tutaj w świetnej formie, od razu zaczęli trenować. Jestem w lidze od 11 lat i potrafię dostrzec, kiedy zawodnicy są mentalnie gotowi na sezon, a w naszym przypadku wszyscy są gotowi – podkreślił Ibaka.

Sytuacja na Florydzie nie jest jednak zbyt optymistyczna. Sam zawodnik Toronto Raptors wyraził swoją obawę, przede wszystkim dlatego, że w Orlando mieszka jego córka.

Jest to naprawdę niepokojące. Mam nadzieję, że każdy będzie się stosował do zaleceń. Mam swoją córkę w Orlando i to mnie troszkę przeraża. Wszyscy musimy być ostrożni – stwierdził zawodnik.

W tamtym sezonie Raptors świętowali mistrzostwo. Wtedy w składzie występowali m.in. Kawhi Leonard, czy Danny Green, którzy odeszli z zespołu zeszłego lata. Ibaka skomentował to, jak wygląda sytuacja, gdy teraz przyszło im walczyć bez tak ważnych zawodników.

Cała ta sytuacja była dla nas bardzo dziwna. Wiedzieliśmy jednak, że to koniec. Cokolwiek wydarzyło się w ostatnim sezonie, teraz musimy postarać się tworzyć wszystko na nowo – dodał Ibaka.

Nie mogło się obejść bez pytania o to, jakie szanse ma Raptors w play-offach. Aktualnie zespół znajduje się na drugim miejscu w konferencji wschodniej.

Wiemy, że będzie bardzo ciężko. Dla nas to będzie wyzwanie. Przystępujemy do walki jako zeszłoroczni mistrzowie. Musimy być gotowi. Nie mogę się już doczekać wznowienia rozgrywek – podsumował Ibaka.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments