Podczas gdy w bańce w Orlando play-offy NBA trwają w najlepsze, Amerykanie wciąż wychodzą na ulice i organizują protesty przeciwko nierówności społecznej. Koszykarze chcą wspomóc ludzi walczących o prawa czarnoskórych i mogą nawet posunąć się do zbojkotowania jednego z nadchodzących meczów.


Toronto Raptors bez większych problemów pokonali Brooklyn Nets 4-0 w pierwszej rundzie tegorocznych play-offów. Kolejnym rywalem obrońców tytułu będą Boston Celtics, którzy dość niespodziewanie rozgromili Philadelphię 76ers również 4-0. Okazuje się jednak, że pierwszy mecz obu zespołów może nie odbyć się w pierwotnym terminie.

Zgodnie z doniesieniami amerykańskich mediów „Raps” mogą zbojkotować pierwszy mecz, by przyciągnąć tym samym uwagę do dalszej niesprawiedliwości wobec czarnoskórej społeczności.

– Byłem podekscytowany, ale potem wszyscy zobaczyliśmy, jak Jacob Blake został postrzelony. Zaczynamy czuć, że wszystko, co robimy, przechodzi przez ludzi i nic się nie zmienia. Wiedzieliśmy, że sama decyzja o przyjeździe [do bańki] niczego nie zatrzyma, ale myślę, że w ostateczności możliwość niegrania wywrze na kimś presję – komentuje Fred VanVleet.

Okazuje się, że Celtics również mogą rozważyć udział w proteście i podobnie jak Toronto zbojkotować pierwsze spotkanie obu ekip. Mecz numer jeden tej serii zaplanowany jest na noc z czwartku na piątek czasu polskiego.

– Rozmawialiśmy o tym. Nie jesteśmy pewni i niczego jeszcze nie potwierdziliśmy, ale ta myśl z pewnością tkwi w naszych głowach – mówi Marcus Smart.

Na ten moment nie wiadomo, jak włodarze NBA zareagowaliby na obustronny protest. Jak dotąd liga w pełni wspierała akcję „Black Lives Matter” i umożliwiła realizację wielu pomysłów w celu jej promowania.


Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
icenumerocinq
icenumerocinq
26 sierpnia 2020 08:13

Czyli zaczynamy od stanu 1-0 dla Celtics.

tloknr1
tloknr1
26 sierpnia 2020 09:06

trzeba olać już ta ligę

Kareem
Kareem
26 sierpnia 2020 12:04
Odpowiedz  tloknr1

Ale nikt cie nie zmusza do oglądania NBA.

tloknr1
tloknr1
26 sierpnia 2020 09:14

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2724640317747384&id=1645735358971224 i to jest prawdziwy dramat , czemu ameryka nie wyjdzie na ulice , bo co bo dziecko białe a zwyrodnialec czarny ?

Rod Strickland
Rod Strickland
26 sierpnia 2020 09:27

Poszukiwany Jacob Blake nie reaguje na polecenia policjanta, trzyma nóż w ręku, sięga do auta i dostaje 7 kul. Jeśli to nie jest słuszne w kraju, w którym co druga osoba może mieć broń to ja nie wiem co jest słuszne.
Najlepsze jest to, że nasi idole, tzw. „supergwiazdy” kłapią dziobem nie znając sprawy, albo są niedoinformowani albo po prostu głupi. Żal słuchać ich bzdurne wypowiedzi. Takim podejściem znów po części sprowokowali bunt i zamieszki.
„Shut up and dribble” jest jak najbardziej prawdziwe.

Kareem
Kareem
26 sierpnia 2020 12:08
Odpowiedz  Rod Strickland

Wasze matki mają większe jaja od was.Pokolenie „niedojdów”.Jak,by Ziobro kazał się czołgać to byście pełzali jak glizdy.System wyprasował wam mózgi.A ja kradnę oszukuje i stać mnie,żeby co chwilę wymieniać sobie Jordany i korzystać z życia.I to was BOLI 😁.Możecie tu umoralniać ,ale to nie zmienia faktu,że waszą miesięczną wypłatę wydam w tydzień na pierdoły.

tloknr1
tloknr1
26 sierpnia 2020 12:29
Odpowiedz  Kareem

jaki ty głupi jesteś , wal na protesty do usa , wallmarty z telewizorami stoją przed tobą otworem ………….system tobie nie wyprasował mózgu bo kradniesz ???? co za ameba

Kareem
Kareem
26 sierpnia 2020 14:38
Odpowiedz  tloknr1

Rząd kradnie miliony i jest ok.A co do rozumu nie ukradniesz???hhyy.Skoro nie musze rano wstawać do pracy i mam tyle w tydzień co ludzie w miecha-to raczej głupi nie jestem.Tak na marginesie.Pracowałem 7 lat uczciwie w tartaku i dorobiłem się kontuzji pleców.Tak uczciwość popłaca.Wiem,że was to boli bo ktoś nie musi tyrać ,i stać go na naprawde wiele.Ale to nie moja sprawa.Każdy żyje po swojemu!

forto
forto
26 sierpnia 2020 12:38
Odpowiedz  Kareem

Z każdym wpisem udowadniasz swoją głupotę.
Jesteś cool bo kradniesz i kupujesz sobie jordany? Kompromitacja. Sprawdź sobie chłopie jaki odsetek czarnych w Ameryce kończy w więzieniu a jaki odsetek białych.
Chyba że cię to przerasta.
Ps. Większość społeczeństwa w Polsce stać na jordany, ale żeś zaszalał. Rozumu nie ukradniesz…

tloknr1
tloknr1
26 sierpnia 2020 13:04
Odpowiedz  forto

rozumu nie ukradniesz i wszystko w temacie z tym gościem

Kareem
Kareem
26 sierpnia 2020 14:36
Odpowiedz  forto

Stać ale nie na kilkanaście par.

Jerzu
Jerzu
26 sierpnia 2020 10:57

To będzie taki kontrolowany bojkot z pozwoleniem od NBA. Brown i Tatum wyjdą sobie pokrzyczeć do 22, a Hayward dalej będzie grał w gry 😀

Tomasz
Tomasz
26 sierpnia 2020 21:24

NBA jako organizacja pomijając aspekt czysto sportowy za bardzo skręca w lewo. Już wiem czemu Morey tak oberwał za komentarz w sprawie Hongkongu. Sportowo zaczyna to przypominać gierki na konsole trochę pobiegamy porzucamy i wykręcimy staty.