W ostatnich dniach miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla Enesa Kantera, środkowego Boston Celtics. Warto o tym wydarzeniu wspomnieć, bo właśnie dziś wypada dzień ojca.


Mehmet Kanter, ojciec Enesa został uniewinniony z zarzutów wniesionych przez rząd turecki, według których rzekomo wspierał działalność organizacji terrorystycznych. Uszczęśliwiony zawodnik postanowił podzielić się swoją radością za pośrednictwem Twittera.

Kanter na wstępie skomentował, że pomimo wielu lat politycznego prześladowania sprawa ojca w końcu ujrzała sprawiedliwość:

„Wow! Mógłbym płakać ze szczęścia. Dzisiaj dowiedziałem się, że mój ojciec 7 lat po aresztowaniu i oskarżeniu przez nielegalny sąd o bycie przestępcą tylko dlatego, że jest moim tatą, w końcu został uwolniony! Stało się to możliwe dzięki presji, jaką wywieramy na tureckim reżimie”.


Na tym tweecie jednak nie poprzestał. Kanter nadal krytykuje rząd turecki, dopominając się o inne ofiary reżimu Erdogana i deklarując pamięć o nich:

Z powodu dużego nagłośnienia sprawy mojego ojca, władze nie mogły go dłużej przetrzymywać. Jednak oprócz niego dziesiątki tysięcy innych niewinnych osób nadal przebywa w tureckich więzieniach. Chce każdemu z was przekazać wiadomość, że nie zapomnę was, nie zapomnimy was!”

Wreszcie, w kolejnym tweedzie Kanter wysłał mocne przesłanie, że trzeba stanąć w obronie tego, co uważamy za słuszne i że w ważnych sprawach trzeba zabierać głos:

„Mamy dowód, że głos ludu zawsze popycha dyktatorów do właściwego postępowania. Nie bój się bronić tego, co słuszne, zawsze i zawsze. Broń WOLNOŚCI, broń DEMOKRACJI, broń PRAW CZŁOWIEKA”.


Enes Kanter od dawna otwarcie krytykuje prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Ostatnie wydarzenia są absolutną wygraną dla rodziny Kanter. Reuters rzuca nieco światła na sprawę:

„Mehmet Kanter, ojciec Enesa i profesor genetyki w Turcji, miał wspierać amerykańskiego duchownego Fethullaha Gulena, którego Turcja oskarża o zorganizowanie nieudanego zamachu stanu w 2016 roku. Gulen zaprzecza jakiemukolwiek powiązaniu z tą sprawą.
Mehmet Kanter został zwolniony ze swojego wydziału na uniwersytecie w Stambule i początkowo uwięziony na pięć dni – informowała gazeta BirGun. Według ww. czasopisma oraz innych mediów profesor został uniewinniony w czwartek przez sąd w północno-zachodniej Turcji”.


Enes nie poddaje się w walce z tym, co uważa za turecki reżim. Uniewinnienie ojca dodało mu odwagi w pozostaniu wytrwałym i niewzruszonym w swoich przekonaniach. Osobiste doświadczenia zachęciły go do otwartego wypowiadania się na temat niesprawiedliwości społecznych w Stanach Zjednoczonych i uczestnictwa w pokojowych protestach po morderstwie George’a Floyda.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments