Miał być jednym z najciekawszych wolnych agentów tegorocznego off-season, ale wszystko może zakończyć się relatywnie szybko, jeśli Los Angeles Clippers dopną swego. Ostatnie doniesienia wskazują bowiem na to, że Kawhi Leonard nie ma zamiaru się nigdzie ruszać. 


Według informacji pozyskanych przez Sama Amicka i Johna Hollingera z The Athletic, Kawhi Leonard wkrótce podpisze z Los Angeles Clippers maksymalne przedłużenie swojego kontraktu. To byłoby równoznaczne z tym, że zawodnik usunie swoje nazwisko z puli topowych wolnych agentów, którzy latem tego roku zostaną bez umowy. Najwyraźniej mistrz z San Antonio Spurs oraz Toronto Raptors ma dość przeprowadzek i chce zapuścić korzenie. 

Musimy także pamiętać, że przeprowadzka Leonarda do Los Angeles była dla niego szansą na to, by mieszkać bliżej swojej rodziny. Wychowanek San Diego State urodził się w LA, więc przenosiny do Clippers były niejako powrotem do domu. Za bieżący sezon Leonard zarobi 34,4 miliona dolarów. Umowa ma opcję zawodnika, z której ten zapewne zrezygnuje. LAC jako jedyna drużyna w lidze ma do 2-krotnego mistrza NBA prawa Birda, a to oznacza możliwość zaproponowania mu maksymalnego 5-letniego przedłużenia. 

Leonard w 2019 roku zdobył z Raptors swój drugi tytuł, po czym podpisał z Clippers 3-letnią umowę za 109 milionów dolarów. Kolejne dwa sezony miały przekonać zawodnika, że w LA jest w stanie zdobyć kolejne mistrzostwo. Poprzedni rok zakończył się olbrzymią wpadką, gdy w play-offach Clippers przegrali 3-4 z Denver Nuggets. Zespół pozostał jednak na obranym kursie i w rozgrywkach 2020/21 ponownie jest jednym z głównych kandydatów do tytułu. 

Dotychczas Kawhi unikał rozmów o swojej przyszłości i powtarzał, że koncentruje się wyłącznie na tu i teraz. W grudniu Clippers podpisali 4-letnie przedłużenie z Paulem George’em. Zakontraktowanie Leonarda zabezpieczyłoby trzon drużyny na kolejnych kilka lat. Taki jest zapewne plan. Wkrótce się przekonamy, czy pogłoski na temat Kawhia są prawdziwe. W 43 meczach sezonu jeden z liderów LAC notował średnio 25,8 punktu, 6,7 zbiórki i 5 asyst trafiając 51,5 FG% oraz 39% za trzy. 


2 KOMENTARZE

  1. A za dwa lata będą nim handlować, społeczność probasket zauważać będzie jak można było podpisać taki kontrakt z facetem w jego wieku, gdzie wiadomo że młodszy nie będzie. Tak jak było z CP3, z tym że Paul tym sezonem się wybronił.

    • Co ma piernik do wiatraka ? Niby ile lat ma Kawhi ? Podpowiem 29, CP3 jak podpisywał ten kontrakt życia w HOU miał 34 lata na karku, takie porównanie z 4 liter tych przypadków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj