Niestety wszystko wskazuje na to, że trener Rick Carlisle nie będzie mógł skorzystać z pomocy Dirka Nowitzkiego w nadchodzących tygodniach. Niemiecki skrzydłowy doznał kontuzji kostki i sztab medyczny chce do sprawy podejść z dodatkowymi środkami bezpieczeństwa. 


Dirk Nowitzki dochodzi do pełni sił po operacji lewej kostki, którą przeszedł latem tego roku. Niemiec jest wyłączony z gry w pre-season i wiele wskazuje na to, że zabraknie go również na starcie sezonu regularnego. Trener Rick Carlisle po pierwszym treningu Mavs w Chinach na temat sytuacji Niemca porozmawiał z dziennikarzami. Największy problem sprawiają ścięgna w okolicach kostki. – W Chinach nie będziemy z niego korzystać – mówi szkoleniowiec.

Na tym etapie nie dzielą go dni od rozpoczęcia pracy, lecz bardziej tygodnie. Jest widoczny postęp, ale na razie bardzo trudno mówić o konkretnej dacie powrotu – dodaje trener. Nowitzki w nowym sezonie będzie najprawdopodobniej wykorzystywany jako opcja z ławki rezerwowych, ponieważ na miejsce silnego skrzydłowego w wyjściowym składzie wskoczy Luka Doncić. Nowitzki próbował zwiększać obciążenia, ale za każdym razem puchła mu kostka, co odsyłało go do punktu wyjścia.

Musimy też pamiętać o tym, że gdy wróci do pełni sił, to nie będzie mógł wziąć udziału w tak intensywnych treningach jak teraz – kontynuuje Carlisle. Wynika to z faktu, że po rozpoczęciu sezonu sztaby znacząco zmniejszają obciążenie, by mieć siłę na mecze rozgrywek. – Wszystko się toczy bardzo powoli – narzeka Nowitzki, który chciałby już wznowić pracę. Niestety, prawie 40-letnie ciało nie będzie się regenerowało równie szybko, co niegdyś.

NBA: Kolejny incydent brata Lonzo Balla
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments