Center Washington Wizards Ian Mahinmi wystąpił w tym sezonie w zaledwie jednym spotkaniu. Wszystko to spowodowane było problemami z obydwoma kolanami Francuza. Nic jednak nie zapowiada poprawy, w najbliższym czasie przejdzie on bowiem ponowny rezonans magnetyczny. 


Mahinmi to najdroższy „zakup” Wizards w ostatnim offseson, który miał stanowić wsparcie dla Marcina Gortata. Miał on tylko wyleczyć zerwaną chrząstkę w lewym kolanie. Niestety, po swoim pierwszym występie w barwach Wiz, zaczął narzekać na ścięgna w drugim kolanie. Warto podkreślić, że podpisał on z ekipą ze stolicy czteroletni kontrakt warty 64 miliony dolarów.

W rezultacie najstarszy w rotacji Gortat (32) gra rekordowe dla niego minuty – ponad 35 na mecz. Nie wydaje się, aby w najbliższej przyszłości sytuacja ta uległa zmianie, gdyż Mahinmi, nawet jeśli jego problemy nie okażą się poważne, musi przejść pełny okres przygotowawczy. Ponadto pierwszoroczniak Daniel Ochefu nie dostał jeszcze wystarczającego kredytu zaufania od trenera Scotta Brooksa.

Ewentualna dalsza absencja Francuza stawia Wizards w jeszcze bardziej tragicznej sytuacji niż są obecnie. Aktualnie ich bilans wynosi 8-13 i do miejsca gwarantującego playoff tracą już cztery zwycięstwa. Byłby to drugi z rzędu rok, w którym drużyny ze stolicy nie zobaczymy w tej fazie rozgrywek.

NBA: Dla Antetokounmpo 10 sekund to za mało

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]


Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Timur
Timur
10 grudnia 2016 11:33

dobry transfer Waszyngtonu..menadżer powinien iść do więzienia za przynoszenie szkód firmie.,,,,niebywałe, facet nie zasługuje na najniższy kontrakt, to chyba pranie pieniędzy bo nie możliwe by tyle płacić takim – jest ich kilku w lidze zawodnikom?????

hetman3
hetman3
10 grudnia 2016 11:50
Odpowiedz  Timur

Poczekaj ąz sie wszystkim pokończą stare kontrakty wtedy zobaczysz jakie kwiatki powyskakują. Mysle ze to dopiero poczatek bzdurnych i przepłaconych kontraktów. Za pare lat kandydatami na mistrzów beda te druzyny które unikną kupowania takim Mahinmich. Dwoch all starów w druzynie to jakies 50-60 baniek a gdzie miejsce dla rollsów chyba że reszte składu wypełnic weteranami za minimum

obiektyw
obiektyw
10 grudnia 2016 15:23

NO TEN MENADŻER TO NAPRAWDĘ IDIOTA, NAJPIERW DAJE SIĘ NABRAĆ GORTATOWI A TERAZ TO….W OGÓLE TA CAŁA NBA SCHODZI NA PSY, DZIŚ OGLĄDAŁEM MECZ OKLAHOMY Z HOUSTON I ILOŚĆ BŁĘDÓW SĘDZIÓW JEST CORAZ WIĘKSZA.. CZY TO JESZCZE JEST KOSZYKÓWKA?