Pierwszy mecz NBA Preseason został rozegrany w Abu Zabi, gdzie zmierzyły się ze sobą zespoły Dallas Mavericks i Minnesota Timberwolves. Luka Doncić rzucił 25 punktów, ale mimo tego Mavs przegrali z Wolves.

• W pierwszym tegorocznym meczu przedsezonowym Minnesota Timberwolves pokonali Dallas Mavericks 111:99. W obu drużynach na parkiecie pojawiło się bardzo wielu zawodników i spotkanie miało bardzo mocno sparingowy klimat. Szansę dostało kilku graczy, którzy walczą o stałe miejsce w organizacji.
  • Timberwolves wygrali pierwszą kwartę 37:19 i do samego końcu spotkania nie oddali prowadzenia, pomimo faktu, że w pozostałych trzech odsłonach meczu minimalnie lepsi byli podopieczni Jasona Kidda.
  • Luka Doncić zdobył 25 punktów, trafił 8 z 14 rzutów z gry w tym 3 z 8 zza linii trzech punktów. Słoweniec zebrał 5 piłek i zanotował 1 asystę, a na parkiecie spędził niespełna 17 minut.
  • Słaby mecz rozegrał Kyrie Irving, który zdobył zaledwie 2 punkty. Doncica z ławki rezerwowych wspierał Jaden Hardy. Zakończył on mecz z 13 punktami. Pierwsze spotkanie w barwach Mavericks rozegrał były gracz Boston Celtics Grant Williams. Niski skrzydłowy zdobył w sumie 6 punktów.
  • W barwach Timberwolves najwięcej, bo aż 20 punktów, rzucił silny skrzydłowy Karl Anthony Towns. Podkoszowy oddał 16 rzutów z gry, z czego aż było celnych.
  • Poza Townsem jeszcze czterech zawodników zdobyło 11 lub więcej punktów. Naz Reid zanotował 16 punktów, Luka Garza i Shake Milton po 12, a Nickeil Alexander-Walker 11 oczek.