Wszystko jasne na tym froncie. Do Joe Mazzulli dołączył Michael Malone, który będzie trenerem zespołu LeBrona Jamesa w trakcie tegorocznego Meczu Gwiazd w Salt Lake City. Denver Nuggets są na tym etapie najlepszą ekipą zachodniej konferencji, dlatego też zaszczyt spotkał szkoleniowca ekipy z Kolorado. 

Denver Nuggets są na dobrej drodze, by play-offy otworzyć jako “jedynka” Zachodniej Konferencji. Zespół z Kolorado legitymuje się bilansem 35 zwycięstw i 16 porażek, co daje mu 1. miejsce i przewagę trzech meczów nad drugimi Memphis Grizzlies. Sytuacja jest zatem dobra, toteż Michael Malone mógł liczyć na wyróżnienie w postaci przejęcia obowiązków szkoleniowca w zespole gwiazd, którego kapitanem podczas tegorocznego All-Star Game będzie LeBron James. 

Malone do Utah zabierze cały swój sztab. Wybór ekipy z Kolorado przypieczętowała porażka Grizzlies z Portland Trail Blazers. Taylor Jenkins, szkoleniowiec zespołu z Tennessee, nie jest już w stanie przebić osiągnięcia konkurenta z Kolorado przed przerwą ligi na Weekend Gwiazd. To oznacza, że trener Malone dołączy do Joe Mazzulli, który już wcześniej został ogłoszony jako trener zespołu kapitana Giannisa Antetokounmpo. Obaj panowie będą kandydatami w walce o nagrodę dla najlepszego szkoleniowca sezonu 2022/23. 

Nuggets w tym sezonie prezentują naprawdę dobrą formę po obu stronach parkietu, choć nie da się ukryć, że wiele zawdzięczają wybitnej dyspozycji Nikoli Jokicia. Serb zmierza po trzecią z rzędu statuetkę dla MVP. Konkurencja mimo wszystko nie śpi. Malone tymczasem jest w trakcie swojego ósmego sezonu na stanowisko pierwszego trenera Nuggets. W tym czasie zrobił z zespołem bilansem 349-257. Nie da się ukryć, że kolejnym krokiem dla zespołu z Kolorado jest walka o mistrzostwo NBA

Oczywiście nie ma pewności, czy Malone przy okazji Meczu Gwiazd będzie prowadził zespół, którego częścią zostanie Joker. Wszystko bowiem zależy od tego, kogo kapitanowie wybiorą do swoich drużyn. W tym wypadku nie będzie podziału na konferencje. Wybór, inaczej niż w latach poprzednich, nastąpi tuż przed rozpoczęciem meczu, więc czeka nas interesujące show. Spotkanie najlepszych obecnie koszykarzy z parkietów NBA zaplanowano na 19 lutego. Przed nami 72. Mecz Gwiazd w historii. 


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments