Sytuacja w ekipie z Milwaukee zrobiła się niewesoła – w pierwszym starciu przeciwko Boston Celtics zespół nie funkcjonował tak jak powinien. Na domiar złego pojawił się problem z rotacją na pozycji numer dwa, gdyż z powodu problemów z plecami parkiet przedwcześnie opuścił Sterling Brown. Jedyną dobrą wiadomością jest fakt, że Malcom Brogdon wszedł już w pełne obciążenia treningowe i być może będzie gotowy już na trzeci mecz serii.

Przerwa jednego z najskuteczniejszych graczy ligi była określana na czas 6-8 tygodni. Powodem jest kontuzja stopy, której gracz nabawił się w połowie marca. O ile na finiszu Sezonu Regularnego jego brak nie był tak odczuwalny, a w I rundzie zespół mierzył się ze zmagającymi się z problemami zdrowotnymi Pistons, to seria przeciwko Celtom wydaje się nie wybaczać żadnych braków. We wczorajszym starciu Bucks stracili przewagę parkietu, co sprawia, że zespół Mike’a Budenholzera musi zagrać w Bostonie naprawdę dobrze. Istnieje szansa, że pomoże w tym Brogdon, gdyż po meczu numer 2 przejdzie ponowne badania – jeżeli potwierdzą powodzenie rehabilitacji, to będzie on do dyspozycji trenera. To świetna wiadomość, gdyż problemy Sterlinga Browna nie wróżą dobrze przed drugim starciem, w którym Malcolma jeszcze zabraknie. Wyjazd na dwa mecze do Bostonu z dwoma przegranymi u siebie stawiałby Bucks w mocno niekomfortowej sytuacji i minimalizował ich szanse na awans do Finału Konferencji. Jeżeli Brown okaże się niezdolny do gry w drugim meczu serii, to jego miejsce w pierwszej piątce powinien wypełnić Pat Connaughton. W rotacji jest jeszcze Tony Snell, ale on również dopiero co powrócił po kontuzji kostki i zagrał wczoraj zaledwie 3 minuty. Jako dwójka może grać również George Hill, jednak z pewnością wpłynie to na rotację pozycji numer 1. Tym samym Bucks mają naprawdę niewiele czasu na optymalizację możliwości kadrowych przed starciem, które może zaważyć na losach tej serii.

Wszystkie najważniejsze informacje na temat tegorocznych play-offów NBA znajdziecie pod specjalnym tagiem: NBA playoffs 2019.

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments