Gracz Dallas Mavericks doznał poważnego urazu stopy podczas wtorkowego spotkania przeciwko Golden State Warriors. Bardzo prawdopodobne, że Hardaway już nie wybiegnie na parkiet w obecnych rozgrywkach. Co jego absencja oznacza dla drużyny z Teksasu?

W trakcie drugiej kwarty meczu Tim Hardaway Jr. zaatakował strefę podkoszową Golden State Warriors i opadł całym ciężarem ciała na lewą stopę. Po tym zdarzeniu nie był w stanie kontynuować gry i utykając wrócił do szatni.

Według oficjalnej informacji klubu 29-latek ma pękniętą kość w lewej stopie.

Przybliżona data powrotu nie jest jeszcze znana, ale rzucający obrońca Dallas Mavericks najprawdopodobniej opuści resztę sezonu regularnego oraz fazę playoffs. Historia pokazuje, że tego typu urazy zazwyczaj wymagają od zawodników dłuższego odpoczynku. Przykładowo Ben Simmons z powodu złamania w prawej stopie opuścił cały debiutancki sezon.

Nie tak dawno podobnej kontuzji doznał center New York Knicks Mitchell Robinson i pauzował wiele miesięcy. Z drugiej strony Kevin Durant, który w 2014 roku również nabawił się te typu urazu, powrócił do gry po 47 dniach. Wiele jednak zależy tu od indywidualnych czynników, a Mavs muszą liczyć się z tym, że stracili swojego zawodnika na dłużej.

Tim Hardaway Jr. nie rozgrywa szczególnie dobrego sezonu, zwłaszcza jeśli chodzi o skuteczność rzutową. W obecnym sezonie trafia jedynie 39,4% z gry i 33,6% za trzy. Mimo to jest bardzo ważnym punktem zespołu Jasona Kidda, zapewniając regularnie kilkanaście punktów na mecz. Bez niego ławka rezerwowych Mavericks znacznie traci na wartości.

Na temat możliwych transferów w Dallas mówi się już od jakiegoś czasu. Z klubem łączeni są m.in. tacy koszykarze jak Jerami Grant (Detroit Pistons), John Collins (Atlanta Hawks) czy Marcus Smart (Boston Celtics).

Można się spodziewać, że kontuzja ważnego zawodnika w newralgicznym momencie sezonu takie spekulacje nasili. Teraz Dallas muszą zrobić coś, by wzmocnić się w walce o dobre rozstawienie przed playoffami. Na ten moment ekipa z Teksasu plasuje się na 5. miejscu w tabeli konferencji zachodniej z bilansem 28-21.

Tim Hardaway Jr. rozegrał w tym sezonie 42 spotkania, w których zdobywał średnio 14,2 punktu, 3,7 zbiórki i 2,2 asysty na mecz.