Kilka tygodni po tym, jak Ja Morant pojawił się na instagramowej transmisji na żywo z bronią, otoczenie rozgrywającego Memphis Grizzlies stara się przekonać władze NBA, że była to jedynie zabawka. Nawet jeśli to prawda, komisarz NBA, Adam Silver, nie potraktuje gwiazdy w sposób ulgowy. Wszystko przez to, że to nie pierwszy taki wybryk Moranta, który obiecywał poprawę, w ostatnich miesiącach.

Otoczenie Moranta twierdzi, że zawodnik pokazywał zabawkę

We wtorkowym odcinku programu „The Breakfast Club” prowadząca Claudia Jordan powiedziała, że jest w stałym kontakcie z obozem Ja Moranta. Ludzie wokół zawodnika twierdzą, że broń, którą rozgrywający pokazał na instagramowym filmiku w maju, jest tylko zabawką. Jordan dodała, że NBA mimo tego planuje zawiesić zawodnika na dłuższy czas.

– Komisarz NBA Adam Silver przygotowuje zawieszenie. Powinno ono trwać przynajmniej 30 spotkań, nawet jeśli władze ligi wiedza, iż była to jedynie zabawka – przekazała Jordan cytowana przez „The New York Post”. Kilkanaście dni wcześniej Silver przekazał, że poznał kilka nowych faktów związanych z tym incydentem.

Nieudany rok dla Moranta

Ostatni rok nie był dla Moranta zbyt udany. W marcu dostał się na czołówki portali sportowych po tym, jak wymachiwał bronią na Instagramie. Znajdował się wówczas w jednym z klubów ze striptizem w Denver, gdzie odreagowywał porażkę z Nuggets. NBA zawiesiła go za to na osiem meczów, a po powrocie Morantowi udało się dokończyć sezon bez żadnego incydentu. Przeprosił za swoje zachowanie i zapewnił, iż poszuka wsparcia i pomocy w radzeniu sobie ze stresem.

Sezon Grizzlies zakończył się w pierwszej rundzie play-offów, gdy koszykarze z Tennessee przegrali w pięciu meczach z Los Angeles Lakers. Niedługo później Morantowi przytrafił się drugi incydent z bronią – trzymał ją w dłoni podczas transmisji na żywo jednego z jego kolegów. Obóz zawodnika utrzymuje, że była to jedynie zabawka. W przeszłości rozgrywający był oskarżony o napaść na nastolatka i celowanie do niego z broni. Miał też grozić jednemu z ochroniarzy w galerii handlowej w Memphis.

Przed startem sezonu 2022/2023 Morant podpisał z Grizzlies 5-letnie przedłużenie kontraktu, na mocy którego ma zarobić 194 mln dol. Jeśli zostanie zawieszony, straci część przewidzianego wynagrodzenia. W poprzednim sezonie osiągał średnio 26,2 punktu, 5,9 zbiórki i 8,1 asysty na mecz.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments