Dallas Mavericks swoją przyszłość spróbują oprzeć na europejskim duecie Luka Doncić – Kristaps Porzingis. Słoweniec nie ma wątpliwości, że ekipa z Teksasu w kolejnym sezonie będzie walczyć o play-offy w niezwykle trudnej zachodniej konferencji. 


Dla Luki Doncicia to bardzo ważne lato. Przed Słoweńcem drugi sezon na ligowych parkietach. Podchodzi do niego bardzo poważnie i latem pracuje m.in. nad szybkością, by mieć jeszcze więcej argumentów w operowaniu piłką z obwodu. Najlepszy pierwszoroczniak minionego sezonu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w jego grze jest jeszcze wiele do oszlifowania. Z każdym kolejnym sezonem oczekiwania wobec jego gry będą rosły. Co natomiast czeka Dallas Mavericks w rozgrywkach 2019/2020?

Zawsze będę mówił, że moim planem w nadchodzącym sezonie jest zdobycie mistrzostwa NBA – stwierdził w jednej z ostatnich rozmów. – Awansujemy do play-offów, musimy to zrobić. Taki jest nasz plan i głęboko wierzę, że nam się uda – dodał. Wiele rzeczy musi się wydarzyć, żeby Mavs faktycznie wywalczyli awans. Jest bowiem wiele znaków zapytania w kontekście współpracy Doncica z Kristapsem Porzingisem. Teoretycznie panowie powinni się uzupełniać, ale różnie to bywa z dwójką gwiazd w rotacji.

Swoją rolę do odegrania będą mieli także Seth Curry, Delon Wright czy Justin Jackson. De facto dopiero przekonamy się, jak po kontuzji poradzi sobie Porzingis. Jego forma na filmikach treningowych prezentuje się imponująco. Kristaps zwiększył masę i prawdopodobnie nabrał na sile. Kluczowe dla niego było obudowanie swojego ciała, by te lepiej znosiło intensywność sezonu i w efekcie chroniło go przed poważniejszymi urazami. Mavs i ich droga do play-offów może być jedną z najciekawszych historii zachodu.

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 1800!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

NBA: 10 najgorszych kontraktów w lidze9 KOMENTARZE

  • Niby czemu ?kristaps wraca po kontuzji a luka jest jeden sezon . Masz dużo innych duetów lepszych oni są docenieni na tyle ile powinni

  • Poczekamy, zobaczymy. Donic to przyszłość nba, a Porzingis jest już w 100% sprawny. Współpraca między nimi wygląda dużo bardziej optymistycznie niż Russ-Harden. To , że wszyscy ich skreślają z play-off jest guzik warte.

  • Czemu ? Może dlatego ,że gdyby nie wytrejdowali Luce całej pierwszej piątki w tamtym sezonie to skończyli by blisko play-offów i pewnie dlatego ,że Porzingis nigdy nie grał z rozgrywającym na co najmniej dostatecznym poziomie ,a teraz dostaje Luke. I dodatkowo Doncic zaliczy progres będzie lepszym zawodnikiem. Dodatkowo nie będzie podwajany albo i potrajany czyli łatwiej będzie mu się grało. Schudł 10 kilo przez lato ma być szybszy i lepszy w defensywie to nie ma prawa się nie udać i Dallas będą bili się o Play-offy.

  • ludzie Kristaps może być lepszy niż Luka nawet,obydwoje są wyjątkowi ,ogólnie ludzie są jak to mówią amerykańce niewolnikami chwili ,zapominacie już jak ogromny potencjał ma Jednorożec ,znajdźcie sobie filmiki jak przykoksił w to lato ,nie dajcie się zwariować,obydwoje mogą być takim duetem ,jak Dirk i Nash ale w dłuższym wymiarze czasowym .Co do tego że są bez szans,zdziwisz się undrafted,to sport i nie można nic zakładać,szczególnie w takiej lidze jak NBA i w takiej konferencji jak zachodnia.

  • Pawełku przynajmniej SIEDEM drużyn na zachodzie ma mocniejszą kadrę niż Dallas. Sam Doncić i Porzi mają ich wprowadzić do PO? Tam poza nimi są same wafle. Nawet SAC czy NOP mają silniejsze kadry. Owszem powalczyć mogą o 8 miejsce ale obstawiam, że będą nie wyżej niż na 10. Nie mogę się doczekać tego zdziwienia, do usłyszenia w kwietniu, pa!

  • Widać jak się interesujesz,wejdz sobie na yt i poszukaj,Luka schudł okolo 10kg a Kristaps przykoksił .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here