Lisa Byington będzie pierwszą kobietą w historii profesjonalnego amerykańskiego sportu zatrudnioną na stanowisko pierwszego komentatora. Dotąd kobiety pracowały głównie jako ekspert przy komentatorze, więc Milwaukee Bucks postanowili pójść o krok dalej. 


Zespół z Wisconsin oficjalnie potwierdził, że Lisa Byington będzie ich głównym komentatorem w sezonie 2021/22. Nigdy wcześniej w historii amerykańskiego sportu kobieta nie piastowała takiego stanowiska – ani w NBA, ani w NHL, ani w MLB, MLS czy NFL. Jest to zatem historyczna chwila, która może znacząco wpłynąć na podobne decyzje innych klubów w przyszłości. Byington zastąpi popularnego i niezwykle lubianego w Milwaukee Jima Paschke, który po 35 sezonach odszedł na emeryturę. 

Doceniam fakt, że jestem pierwsza i doceniam również to, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej wątek ten został poruszony, ale nigdy nie stanowił głównej motywacji stojącej za decyzją – przyznała Byington. – Cieszę się, że Bucks zrobili pierwszy krok, by podobne decyzje stały się w NBA normą, najwyższy czas – dodała. To nie pierwszy raz, gdy Byington pisze historię, ponieważ wcześniej w tym roku jako pierwsza kobieta komentowała mecze turnieju NCAA mężczyzn. 

Ponadto w swoim dorobku ma komentarz do meczów piłki nożnej mężczyzn w ramach igrzysk olimpijskich w Tokio, a także mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet z 2019 roku. Miała okazję komentować mecze spotkania NBA i WNBA, ale były to wyłącznie epizody. Zastąpienie Jima Paschke będzie dla niej niezwykle trudne. W Bucks współpracować będą z nią Marques Johnson oraz Steve Novak, natomiast reporterką pozostaje Zora Stephenson


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here