Pau Gasol dwa tygodnie temu został zwolniony z roli zawodnika Portland Trail Blazers. Teraz wszystko wskazuje na to, że Hiszpan zostanie włączony do sztabu szkoleniowego drużyny z Oregonu.


Gasol nie był w stanie dojść do pełni zdrowia po operacji stopy i nie wystąpił w żadnym spotkaniu w barwach Blazers. Zawodnik podpisał latem jednoroczny kontrakt. Jednak to, że go nie wypełni, nie oznacza, że usunie się w cień emerytury.

Gasol ma zostać wcielony do sztabu szkoleniowego Blazers, którzy nie notują udanego początku rozgrywek. Sam trener Blazers – Terry Stotts – potwierdza, że taki był zamiar jak tylko kontrakt zawodnika z klubem został rozwiązany. Aktualnie zespół czeka aż Hiszpan wróci z ojczyzny.

Dwukrotny mistrz NBA spędził w lidze aż 18 lat. Gasol może pochwalić się również sukcesami reprezentacyjnymi – wraz z kolegami z drużyny narodowej wywalczył trzy Mistrzostwa Europy oraz mistrzostwo świata w 2006 roku.

Jego doświadczenie i autorytet z pewnością powinien pomóc młodszym zawodnikom Blazers w szlifowaniu umiejętności. Szczególnie dużo na obecności 39-latka powinien zyskać Zach Collins.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments