To były koszmarne rozgrywki dla wracającego do zdrowia Chandlera Parsonsa. Zawodnik latem związał się z Memphis Grizzlies 4-letnim maksmalnym kontraktem, ale w swoim pierwszyk roku nie był w stanie zrobić żadnej różnicy. Teraz okazuje się, że potrzebuje operacji z powodu pękniętej łąkotki.

Przez rehabilitację operowanego kolana, Chandler Parsons opuścił początek sezonu Memphis Grizzlies i miał być wprowadzany do gry bardzo powoli. Mijały jednak kolejne miesiące, a zawodnik cały czas prezentował bardzo słabą formę. Pozbawiony jakiegokolwiek rytmu czy skuteczności – walczył z samym sobą i otoczeniem, którego coraz bardziej na niego naciskało. Został odsunięty przez zespół od gry w ostatnich meczach, ponieważ narzekał na ból w kolanie. Sztab medyczny postanowił zabrać go na badania.

Diagnoza była dla skrzydłowego bezlitosna – częściowe uszkodzenie łąkotki w lewym kolanie i konieczność przeprowadzenia operacji. To dla Parsonsa oznacza definitywny koniec sezonu. Zawodnik powinien być gotowy na obóz przygotowawczy przed rozgrywkami 2017/2018. Grizzlies nie pozostaje nic innego, jak na zawodnika czekać. Nawet jeśli próbowaliby go przehandlować, Parsons na ten moment ma bardzo ograniczoną perspektywę. Liczne kontuzje nie napawają optymizmem, co do jego przyszłości w koszykówce NBA.

Parsons był jednym z najciężej pracujących graczy w trakcie ostatnich kilku miesięcy. Asystenci Davida Fizdale’a bardzo często zostawali z zawodnikiem po treningach i pracowali zarówno nad jego formą fizyczną, jak i nad dyspozycją strzelecką. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem zaangażowania zawodnika. Uszkodzona łąkotka nie znajduje się w tym samym kolanie, które Parsons miał operowane. Niewykluczone, że zawodnik po prosu przesilił tę nogę, nie mając jeszcze zaufania do drugiej.

Chandler latem ubiegłego roku trafił na rynek wolnych agentów. Grizzlies podpisali z zawodnikiem 4-letnie porozumienie za 94 miliony dolarów. W 34 meczach swojego pierwszego sezonu w Tennessee, notował średnio 6,2 punktu, 2,5 zbiórki i 1,6 asysty trafiając 33,8 FG% i 26,9 3PT%.

NBA: Kto jest MVP według Stephena Curry’ego?


6 KOMENTARZE

  1. Porażka z tym grajkiem.Mam nadzieje,ze uda mu sie odbudowac.Z drugiej strony,jak sobie pomysle,ze miski mogly miec innego zawodnika,ktory zrobi roznice za taka kase,to troche mnie troche krew zalewa…..

    • O ile do nie mam nic do Parsonsa o tyle pomysłodawcę podpisania z nim tak grubego kontraktu powinno się powiesić za jaja przy głównym wejściu FedEx Arena oraz postawić obok niego długa lagę do lania owego jego mościa…Conley 150 tyś, Parsons 94tyś…przecież to jest jakieś nieporozumienie.

    • Mln kolego mln 🙂 Najbardziej irracjonalna decyzja zeszłego lata z Parsonsem. Mavs nie przedstawili mu nawet oferty bo wiedzieli o kontuzjach i podatnosci na nie. 3 lata sie pomęczą, w ostatnim roku jako schodzaca umowa będzie do handlowania.

    • Fakt mln….uwielbiam ten zespół i im ostro kibicuje…ale zarząd nadaje się tylko pod pluton…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj