Zetkama Doral Nysa Kłodzko nie zdoła przystąpić do fazy play-out z przewagą parkietu. Przesądziła o tym porażka 66:71 zespołu trenera Radosława Hyżego z Biofarmem Basket Poznań.

Mecz od początku miał wyrównany przebieg, ale przed końcem pierwszej kwarty to gospodarze wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Zetkama Doral spisuje się ostatnio bardzo dobrze przed własną publicznością, ale znacznie gorzej w obcych halach. Szans na wydostanie się z ostatnich miejsc ligowej stawki nie było wiele, ale ta ostatnia wiązała się z pokonaniem poznanian. Kłodzcy kibice mogli być dobrej myśli, kiedy w połowie drugiej kwarty Zetkama prowadziła 36:28, ale jeszcze przed przerwą to Biofarm wyszedł na minimalne prowadzenie. Po powrocie z szatni wciąż to goście nadawali ton rywalizacji, ale miejscowi nie zamierzali się poddawać. Jedenaście punktów w niespełna trzy minuty zdobył Maciej Muskała, co pozwoliło Doralowi wrócić do gry. Decydująca okazała się być końcówka meczu. Przy wyniku 66:68 trener Radosław Hyży poprosił o przerwę podczas której przygotował swoich podopiecznych na akcję mającą dać zespołowi chociaż remis i dogrywkę. Niestety wznowienie zza linii bocznej okazało się być nieudane, piłkę przejęli rywale i zakończyli mecz celną „trójką” autorstwa Filipa Struskiego. – Nie ma co rozpamiętywać tej akcji, została źle rozegrana i to wszystko – tylko tyle o decydującym momencie meczu powiedział szkoleniowiec gospodarzy.

Kluczowa akcja meczu przesądzająca o porażce Zetkamy Doralu:

Ta porażka pozbawia złudzeń Zetkamę o wywalczeniu przewagi boiska przed fazą play-out, ale trener Radosław Hyży zdaje się nie martwić na zapas. Z kim chciałby się zmierzyć w batalii o utrzymanie w lidze?

– Wszystkie zespoły są w naszym zasięgu. Z tego co znam terminarz to do ostatniej kolejki nie będzie wiadomo z kim będziemy grać, ale mi się wydaje, że zespoły z tej części tabeli nam leżą – powiedział opiekun kłodzkiej drużyny.

Przed koszykarzami Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko trzy mecze wyjazdowe, które zakończą sezon zasadniczy, kolejno z Eneą Astorią Bydgoszcz, Legią Warszawa i KSK Notecią Inowrocław.

źródło:własne/TV Kłodzka