Po dotkliwej porażce 4:0 z Miami Heat w tegorocznych play-offach posadę szkoleniowca Indiany Pacers utracił Nate McMillan. Kierownictwo ekipy z Indianapolis nie próżnuje i od dłuższego czasu poszukuje jego następcy. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniane są interesujące nazwiska.


Pacers nie mają zamiaru podejmować decyzji na temat następcy McMillana w pośpiechu bądź pod wpływem impulsu. W grę wchodzą niemal wszystkie możliwości, a analizowanych jest wiele scenariuszy. Kilka dni temu Adrian Wojnarowski z ESPN informował, że Indiana zainteresowana jest m.in. osobami Mike’a Browna, Mike’a D’Antoniego czy Becky Hammon z San Antonio Spurs.

Najnowsze doniesienia zza oceanu mówią, że wielkie szansę na angaż w Pacers ma także były szkoleniowiec Oklahoma City Thunder, Billy Donovan. 55-latek uznawany jest obecnie za jednego z najlepszych trenerów w lidze. Zdaniem Shamsa Charanii z TheAthletic obie strony pierwszą rozmowę mają już za sobą.

– W zeszłym tygodniu były trener Thunder, Billy Donovan odbył rozmowę z Indianą Pacers. Oczekuje się, że Pacers przeprowadzą takowe rozmowy z około dwunastoma kandydatami, po czym podziękują połowie z nich, a następnie przejdą do rozmów osobistych – informuje Charania.

W głosowaniu na najlepszego trenera sezonu 2019/20 Donovan zajął trzecie miejsce, tuż za plecami Mike’a Budenholzera oraz Nicka Nurse. Skazywani na porażkę Thunder zakończyli rozgrywki zasadnicze na 5. miejscu z bilansem 44-28 (identycznym do czwartych w tabeli zachodu Rockets), w a play-offach zaprezentowali się bardzo solidnie. Dononovanem zainteresowane są również inne zespoły, które podobnie jak Pacers pozostają na ten moment bez trenera.


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Virgilio Vivacemente
Virgilio Vivacemente
21 września 2020 20:03

Bierzcie tę Rosjankę. Nic sama nie prowadziła, ale jest gender, BLM i inne goovna. Trzeba być trendy.