Po nieco ponad miesiącu poszukiwań Orlando Magic znaleźli następcę Steve’a Clifforda, który na początku czerwca zakończył pracę w klubie. Funkcję głównego trenera przejmie po nim Jamahl Mosley – dotychczas asystent trenera w Dallas Mavericks.


Na początku czerwca Orlando Magic zakończyli współpracę ze Stevem Cliffordem za porozumieniem stron. 59-latek pełnił funkcję głównego szkoleniowca „Magików” od 2018 roku. W ciągu trzech lat pracy dwukrotnie zdołał poprowadzić zespół do play-offów, lecz w obu przypadkach Magic odpadali już w pierwszej rundzie (1-4 z Toronto Raptors w 2019; 1-4 z Milwaukee Bucks w 2020). Teraz ekipa z Florydy rozpoczyna etap przebudowy, który wiąże się ze zmianą na wielu szczeblach – w tym na ławce trenerskiej.

Zgodnie z doniesieniami zza oceanu Orlando Magic zakończyli już poszukiwania nowego szkoleniowca. W niedzielne popołudnie Shams Charania z The Athletic poinformował, że nowym trenerem „Magików” będzie Jamahl Mosley, który od 2014 roku pełnił funkcję asystenta Ricka Carlisle’a w Dallas Mavericks. Wcześniej pracował również na podobnym stanowisku w Cleveland Cavaliers (2010-2014) i Denver Nuggets (2007-2010). Charania dodał, że Mosley zjawi się dziś w Orlando, by dopiąć szczegóły kontraktu.

Na oficjalne potwierdzenie tej informacji nie musieliśmy długo czekać. Orlando Magic potwierdzili już zatrudnienie 42-latka jako piętnastego głównego trenera w historii organizacji.

– Chcielibyśmy powitać Jamahla i jego rodzinę w rodzinie Magic. W społeczności trenerów NBA Jamahl uznawany jest za wschodzącą gwiazdę. Jego ścieżka trenerska jest zakorzeniona w rozwoju zawodników. Nie możemy się doczekać, kiedy poprowadzi nasz zespół – czytamy w oficjalnym komunikacie Jeffa Weltmana, dyrektora ds. koszykówki Magic.

Jamahla Mosleya czeka jednak trudne wyzwanie. Przed upłynięciem terminu przeprowadzania transferów Orlando Magic całkowicie odmienili swój skład, oddając wówczas najlepszych zawodników (Nikola Vucević, Aaron Gordon) i stawiając tym samym na rozwój młodzieży. W nadchodzącym drafcie kierownictwo „Magików” wybierać będzie z między innymi 5. i 8. numerem. Dwójka szczęśliwców dołączy do Markelle Fultza, Jonathana Isaaca, Cole’a Anthony’ego czy Wendella Cartera Jr’a. Mosley uważany jest za trenera, który kapitalnie radzi sobie z młodymi, utalentowanymi zawodnikami, co może wkrótce zaowocować w Orlando.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here