Philadelphia 76ers nie wykorzystała opcji w debiutanckiej umowie Jahlila Okafora na czwarty rok. Zawodnik przyznaje, że z tej decyzji jest zadowolony, bo może ona przyspieszyć rozwiązanie jego sprawy. Według ostatnich doniesień – oficjalnie poprosił Sixers o transfer lub wykupienie kontraktu.


Wychowanek Duke wypadł z rotacji Bretta Browna przez nagromadzenie talentu, tzw. log-jam. Zagrał w jednym meczu sezonu, resztę obserwował z perspektywy ławki rezerwowych. Nikogo nie dziwi fakt, że zawodnik jest już tym zmęczony i ma ochotę odejść, rozpocząć swoją karierę na nowo. Philadelphia 76ers rzekomo cały czas szuka dla skrzydłowego transferu. Co jeśli nie znajdzie partnera gotowego przedstawić interesujący pakiet w zamian?

Sixers nadal są poniżej salary-floor, więc wykupienie umowy Okafora nie byłoby dla organizacji aż nadto kosztowne. Niemniej odbiłoby się na wizerunku drużyny – zwalniania 3 picku draftu w sytuacji, w której ten prezentuje interesującą wartość i jest zdrowy, źle świadczyłoby o generalnym menadżerze i jego kompetencjach. – Szczerze mówiąc nie chciałem, żeby wykorzystywali moją opcję – mówił Okafor. – Wiele przeszedłem odkąd tutaj trafiłem – dodał.

Chcę grać, ale teraz nie wiem, co miałbym zrobić, by znaleźć się na parkiecie. Zespoły nie bardzo chcą cokolwiek poświęcać, gdy wiedzą, że możesz odejść pod koniec sezonu – mówi dalej. Bo niewykorzystanie opcji w umowie Okafora na jego czwarty rok oznacza, że latem 2018 wysoki trafi na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony gracz. – To wszystko stawia mnie w złej sytuacji. Tutaj nie dostanę szansy. Zespół wygląda świetnie i na pewno da sobie radę, ale ja po protu chcę grać.

Okafor to przede wszystkim ofensywny talent. Pokazał się z dobrej strony w trakcie swoich debiutanckich rozgrywek notując na swoje konto średnio 17,5 punktu, 7 zbiórek i 1,2 bloku trafiając 50,8 FG%. Nie ma rzutu za trzy, ale jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie w grze tyłem do kosza. Porównywano go bardzo często do Ala Jeffersona. Obaj mają problemy w obronie, ale w ataku są nie do zatrzymania, zwłaszcza w pojedynkach jeden na jeden blisko obręczy.

[ot-video][/ot-video]

NBA: Cavs postanowili pogadaćAdvertisement
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krzysiek
krzysiek
1 listopada 2017 19:12

Nie rozumiem decyzji klubu, koleś nie jest taki zły, żeby go wyrzucać za darmo. Pewnie 76ers go zwolnią a inny klub weźmię go za free. Myślę, że pick w pierwszej rundzie spokojnie mogli zyskać, ale rezygnując z opcji w kontrakcie sami obniżyli jego cenę, nie zdziwię się jak wyląduje w Cavs za Frye. Wcześniej myślałem że może Spurs go wezmą za Millsa.

mack
mack
1 listopada 2017 19:58

Temat Jahlila jest dość szeroko komentowany w amerykańskich mediach i wszyscy zachodzą w głowę o co chodzi włodarzom 76ers. Widzą go w swoim zespole czy nie ? Chcą go wytransferować? Dlaczego nie zrobili tego teraz przed sezonem bo przecież chętnych na tego zawodnika nie brakuje. Chociażby w Chicago Okafor byłby bardzo mile widziany jako kapitalne wzmocnienie strefy podkoszowej i hot prospect na przyszłość.Sternicy Bulls otwarcie na ten temat mówili i szukali możliwości pozyskania Jahlila. Wydaje mi się że mimo wszystko Philla zostawia sobie jeszcze furtkę na wypadek kolejnej poważnej kontuzji Embiida. To że Joel podpisał maksymalny kontrakt o niczym nie… Czytaj więcej »

Dżejkob
Dżejkob
1 listopada 2017 20:22

Koleś jest młody..zdolny, obronę można poprawić przecież…i co? i nic taki talent marnują, niech idzie gdzieś gdzie będzie grał np. do Utah przydał by się ktoś kto rzuci tych punktów trochę lub do Brooklynu?mógł by zostać gwiazdą drużyny z Russelem do spółki.

Sebastian79r
Sebastian79r
1 listopada 2017 21:45

Ja bym na miejscu MD wziął go do Suns za Chandlera. On i tak chce opuscić Phoenix. Sixers by zyskali dobrego zmiennika do Embiida, oraz wyrównali by Salary Cap, a Suns mieliby młodego centra do pary z Lenem, jakby ten nie chciał przedłużyc z Suns to maja zabezpieczenie. Oraz pozbywajac sie Chandlera mnustwo dodatkowego miejsca w salary cap. Same plusy dla obu drużyn.

Forto
Forto
2 listopada 2017 10:29

Niedługo jak nie będzuesz rzucać za 3 ti w nba się nie utrzymasz.
Bardzo slabo działają sternicy sixers. Chyba jednak nie do końca wierzą w zdrowie Embiida.