Denver Nuggets postanowili przedłużyć kontrakty ze swoimi kluczowymi zawodnikami. Nikola Jokić podpisał nową, pięcioletnią umowę za maksymalne wynagrodzenie 148 milionów dolarów, a Will Burton za kolejne cztery lata zainkasuje ponad 50 milionów.


Mimo, że Nikola Jokić miał jeszcze jeden rok kontraktu (opcja zespołu) to już teraz Denver Nuggets postanowili zrezygnować z obowiązującej umowy i podpisać z serbskim graczem nowy, pięcioletni kontrakt o wartości 148 milionów dolarów.

Jokić był wyróżniającym się graczem w poprzednich rozgrywkach w ekipie z Colorado. Jego wszechstronna gra i zdolności techniczne sprawiły, że do ostatniej kolejki Nuggets walczyli o play-offs. Serb zdobywał średnio w poprzednim sezonie 18,5 punktu, 10,7 zbiórki, 6,1 asysty.

Dodatkowo zespół postanowił podpisać nowy kontrakt z Willem Bartonem. Umowa będzie ważna przez cztery kolejne sezony, chyba że zawodnik zdecyduje się po trzech latach zostać wolnym agentem, gdyż ostatni rok jest opcją gracza.

Barton w zeszłym sezonie notował średnio 15,7 punktu oraz 4,1 asysty w każdym meczu. Według informacji nowa umowa opiewa na wartość 54 milionów dolarów.

NBA: 30 zawodników zdecydowało o nowych umowach już 1 lipca

1 KOMENTARZ

  1. Dobre umowy, szczególnie Burtona. Wielu zawodników będących na podobnym moim zdaniem poziomie, np. Porter jr z Wizards oczekuje maxa, a wiele drużyn niestety się na to godzi. Te 14 baniek rocznie to bardzo rozsądna kwota za to co daje Burton drużynie, a przecież może się jeszcze rozwinąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj