Dirk Nowitzki już jest żywą legendą, ale to Niemcowi nie wystarczy. Weteran Dallas Mavericks rozgrywa kolejny sezon, który może zapisać go w historii ligi. Unika urazów, rzuca na bardzo dobrej skuteczności i ciągle wpływa na to, jak Mavs prezentują się po obu stronach parkietu.

Dallas Mavericks spisują kolejny sezon na straty. Zespół będzie miał większą szansę na wylosowanie wyboru w drafcie i to w tym sezonie liczy się dla Marka Cubana najbardziej. W międzyczasie Dirk Nowitzki rozgrywa bardzo przyzwoity sezon. Kluczowe dla Niemca było zachowanie zdrowia, dlatego latem ubiegłego roku zamiast przemęczać swoje ciało intensywnymi przygotowaniami, Dirk postawił na rekreację w postaci rowera.

Metoda zdaje się sprawdzać, bo do tej pory udaje mu się skutecznie unikać poważniejszych urazów. W wieku 39 lat nadal dostarcza drużynie sporo jakości, choć fizycznie nie jest już tym samym graczem. Rick Carlisle zdaje sobie sprawę z ograniczeń Nowitzkiego i stara się w rozsądny sposób zarządzać jego minutami. Duet działa bardzo skutecznie, a Dirk w międzyczasie rozgrywa kolejny sezon, który zapewni mu miejsce w historii.

Okazuje się, że niemiecki wysoki ma duże szanse na to, by zostać pierwszym graczem, który w wieku 39 lat notuje na swoje konto minimum 45% z gry, 40% za trzy i 90% z linii rzutów wolnych. W tym momencie Nowitzki notuje średnio 12,5 punktu, 5,7 zbiórki spędzając na parkiecie 25 minut. Rzuca dokładnie 46,5% z gry, 43,2% z dystansu i 90,7% z linii rzutów wolnych. Fakt, że utrzymuje taką formę strzelecką jest naprawdę imponujący.

Świadczy też o etyce pracy Nowitzkiego oraz o tym, jak wielkim talentem cały czas dysponuje. Te liczby są bardzo optymistyczną prognozą przed letnim okienkiem, w którym zawodnik ma zdecydować, czy będzie kontynuował swoją karierę w rozgrywkach 2018/2019. Do tej pory uzależniał to od zdrowia oraz tego, czy nie będzie dla Mavs piątym kołem u wozu. W umowie ma opcję zespołu za 5 milionów dolarów. Bez względu na to, decyzja należy do niego. Można jednak odnieść wrażenie, że kibice będą mocno naciskali na jego kolejny sezon w barwach Mavericks.

[ot-video][/ot-video]

NBA: Nuggets zmienią kolory


Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments